Česi uspeli v gólovej prestrelke. Švajčiarov zdolali po nájazdoch

Hokejisti Česka nastúpia v semifinále proti Rusku v červených dresoch. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|8. máj 2018 o 00:00

Česko triumfovalo 5:4 po samostatných nájazdoch.

MS 2018 hokejistov - A-skupina (Kodaň/Dán.) - utorok - výsledok:

Česko - Švajčiarsko 5:4 po sam. nájazdoch (1:1, 3:3, 0:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 17. Kubalík (Nečas), 25. Moravčík (Sklenička, Hyka), 28. Jaškin (Moravčík, Nestrašil), 35. Řepík (Kubalík), rozhodujúci sam. nájazd: Řepík - 12. Niederreiter (Hofmann), 21. Hofmann (Andrighetto, Diaz), 23. S. Moser (Vermin, Mirco Müller), 28. Niederreiter (S. Moser, Untersander)

Vylúčení: 13:9 na 2 min, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gofman (Rus.), Reneau (USA) - Goľak (Biel.), Lazarev (Rus.), 6226 divákov

<>

KODAŇ. Hokejisti Česka zvíťazili nad hráčmi Švajčiarska 5:4 po samostatných nájazdoch v utorkovom stretnutí v Kodani v základnej A-skupine na 82. majstrovstvách sveta v Dánsku.

Západní susedia Slovenska pritom dvakrát prehrávali o dva góly - 1:3 aj 2:4.

Hrdinom Čechov sa stal bývalý útočník Slovana Bratislava Michal Řepík, ktorý najprv vyrovnal na 4:4 a premenil rozhodujúci samostatný nájazd. Česi sa v tabuľke posunuli na štvrté miesto o skóre pred Slovákmi,

Švajčiari sú tretí.

Skóre utorňajšieho zápasu otvorili Švajčiari. V polovici úvodnej tretiny uplatnil Niederreiter zámorský dôraz pred brankárom Francouzom, keď dorazil strelu Hofmanna.

Do šatní napokon odchádzali mužstvá za rovnovážneho stavu. Česi vyrovnali v početnej výhode - gólman Genoni sa nestihol presunúť a Kubalík namieril presne k žŕdke.

Úvod druhého dejstva patril Švajčiarom: najprv sa presadil Hoffman, na rozdiel dvoch gólov upravil Moser. Moravčík síce skorigoval, no vzápätí potrestal nedisciplinovanosť Čechov opäť Niederreiter.

Švajčiari si však nedokázali postrážiť náskok a po zásahoch Jaškina a Řepíka prišli o svoju výhodu. Švajčiari mali v tretej tretine veľkú možnosť rozhodnúť, vo vlastnom oslabení dostali šancu zahrávať trestné strieľanie, Vermin však zoči-voči Francouzovi neuspel.

Ani predĺženie gól neprinieslo, keď Česko nevyužilo presilovú hru. V samostatných nájazdoch bol úspešný iba Řepík. ktorý zabezpečil druhý bod pre český tím.

Česko sa najbližšie predstaví vo štvrtok 10. mája o 20.15 h proti Rusku, Švajčiarsko v stredu 9. mája od 16.15 nastúpi proti Bielorusku.

Hlasy po zápase: (zdroj: idnes.cz):

Roman Červenka, kapitán ČR: "Nebol to z našej strany dobrý zápas. Hrali sme veľa oslabení, od začiatku to nebolo ono, takže sme radi za dva body."

Martin Nečas, útočník ČR: "Chceli sme tri body, no najmä víťazstvo. A to máme. Takže nás tešia aj dva body. Škoda tých oslabení, inak si myslím, že sme boli lepším tímom."

Online prenos: Česko - Švajčiarsko (MS v hokeji 2018, A-skupina)

Majstrovstvá sveta Skupina A 2017/2018
08.05.2018 o 20:15
Česko
5:4
(1:1, 3:3, 0:0, 0:0, 1:0)
66' minúta
Ukončený
Švajčiarsko
Prehľad
Góly a asistencie: 17. D. Kubalík (Nečas), 25. Moravčík (D. Sklenička, Hyka), 28. Jaškin (Moravčík, Nestrašil), 35. Řepík (D. Kubalík), rozh. náj. Řepík – 12. Niederreiter (Hofmann), 21. Hofmann (Andrighetto, Diaz), 23. S. Moser (Vermin, Müller), 28. Niederreiter (S. Moser, Untersander). Rozhodca: Gofman (RUS), Reneau (USA) – Golyak (BLR), Lazarev (RUS).
Skončilo sa dnešné stretnutie medzi Českom a Švajčiarskom. Po výsledku 5:4 po samostatných nájazdoch si dva body pripisujú Česi.
Koniec zápasu.
goalV samostatných nájazdoch zvíťazil tím Česko.
Autorom víťazného gólu je ŘEPÍK.
Grégory HOFMANN nepremieňa.
Řepík konečne skóroval, na začiatku piatej série Česko vedie 1:0.
Corvi to myslel dobre, Francouza ale neprekonal.
Andrej NESTRAŠIL nepremieňa.
Nino NIEDERREITER nepremieňa.
Zakončenie švihom, po ktorom gól nepadol. Českých fanúšikov nepotešil ani Nečas.
Stále je to bez gólov. Nepresadil sa Andrighetto.
Pokračovali sme druhou sériou. Genoni ukryl puk v lapačke, gól nepadol. Neskóroval tak ani Hyka.
Na opačnej strane to skúšal Rod. Ani on nedal.
Jaškin nepremenil, forhendovým blafákom totiž Genoniho neprekvapil.
Samostatné nájazdy začínajú.
65:00
Predĺženie sa skončilo.
64:04
Švajčiari poslali puk cez všetky čiary a oslobodili sa. Medzičasom začala plynúť posledná minúta predĺženia.
63:30
importantDominik Kubalík vypálil na Genoniho z pravého kruhu. Švajčiarsky gólman sa stihol včas presunúť, a tak mohol ostať pokojný. Puk zastavil svojou hruďou.
62:41
importantOddychový čas Českej republiky.
62:41
Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (Mirco Müller – 2 min., držanie).
62:40
Počas predĺženia sú oba celky opatrné. Nedeje sa prakticky nič, ani jeden z tímov totiž nechce chybovať a inkasovať rozhodujúci gól.
61:23
Na opačnej strane posielal puk pred bránku Řepík. Jeho spoluhráč ale puk netrafil ideálne, preto z toho nebolo zakončenie ani v tomto prípade.
60:30
Corvi zaviezol puk do útočného pásma, kde dokázali Švajčiari niekoľko sekúnd kombinovať. napokon to ale nebolo nič vážne a k strele sa nedostali.
60:01
Začalo sa predĺženie.
Riadna hracia doba dnes o víťazovi nerozhodla. Po krátkej prestávke sa tak dočkáme päťminutového predĺženia. To sa odohrá v atraktívnom formáte troch proti trom.
60:00
Tretia tretina sa skončila.
59:27
Posledných 33 sekúnd. S najväčšou pravdepodobnosťou sa bude v kodanskej Royal Arene takto neskoro večer predlžovať.
59:21
importantOddychový čas Švajčiarov..
58:40
Prebieha záverečných 80 sekúnd riadnej hracej doby.
57:48
Švajčiari potrebovali striedať, preto puk zaviezli do svojej útočnej tretiny, kde ho prenechali súperovi. Striedať bude aj výber Českej republiky.
56:57
Tri minúty pre koncom nekombinoval lepšie ani jeden celok. Švajčiari posielali puk jednoducho cez všetky čiary, Čechom zasa pomerne často odskakoval od čepelí.
55:53
importantProti Francouzovi teraz korčuľoval Vermin, ktorý zvolil bekhendový blafák. Francouz bol pri ľade, v rozhodujúcej chvili ale dokázal letiaci puk zastaviť. Stav sa tak nemení.
55:53
55:53
55:53
importantBolo nariadené trestné strieľanie v prospech Švajčiarska!
55:20
Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (Simon Moser – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
54:40
Švajčiari sa teraz zahrávali s ohňom, keď si poslali v obrannej tretine len slabú prihrávku. Po puku vyštartoval okamžite Genoni, ktorý ho posunul svojim spoluhráčom.
53:30
Česi odpálili a oslobodili sa.
53:02
importantZakončenie spoza ľavého kruhu mohlo vyzerať nenápadne, v skutočnosti ale táto strela poriadne zaštípala Francouza, ktorý musel puk vyrážať.
52:04
Švajčiarom sa darilo kombinovať pred Fracouzom, avšak so zakončeniami to už bolo horšie. Navyše teraz Česi dokázali puk poslať cez všetky čiary.
51:23
Vylúčenie v tíme Česko (Radek Faksa – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
51:04
Nasleduje komerčná prestávka.
50:39
Česi potrebovali striedať, preto s pukom zacúvali za bránku Francouza. Striedaš bude aj Švajčiarsko, na ľade sa tak stretnú oddýchnutí hráči z oboch strán.
49:50
Do konca riadnej hracej doby ostáva posledných 10 minút. Pri pohľade na stav je čoraz reálnejšie, že 60 minút tento zápasee nerozhodne. Každopádne, ak náhodou ešte niekto skóruje, s najväčšou pravdepodobnosťou vyhrá.
48:26
Teraz už pálil aj sám Sklenička. Jeho zakončenie ale ostalo stáť na pozornej defenzíve Švajčiarska, a tak sa stav v tomto prípade meniť nemohol.
47:38
Sklenička posunul puk na modrú čiaru, strela z tohto priestoru sa ale neujala. Genoni bol totiž pripravený a na zakončenie včas zareagoval.
46:16
46:16
Postupná útočná akcia Švajčiarska, po ktorej prišlo krížne zakončenie. Francouz stál pevne postavený, preto mohol ostať pokojný. Hru ale prerušil.
45:37
Švajčiari sa dostali za Francouzovu bránku. Zatiaľ toho v tretej tretine veľa nevymysleli, čo sa potvrdilo aj v tejto chvíli. Puk len v podstate odovzdali súperovi.
44:20
Baltisberger puk nahodil na zadný mantinel. Tam ho síce ešte Švajčiari dokorčuľovali, následne už ale v útočnej tretine kombinovať nedokázali. Smerom dopredu sa tak vydajú Česi.
43:22
Sven Andrighetto nahadzoval puk na mantinel, kde sa k nemu mali dostať súperi. Nepodarilo sa im to, navyše sa tá prihrávka odrazila na zakázané uvoľnenie. Vhafzovať sa bude pred Leonardom Genonim.
42:27
Tretia tretina zatiaľ beží plynulo. Ani raz sa do tohto momentu neprerušovalo. Aktívnejší sú Česi, tí sa ale nedokážu natlačiť do zakončenia.
41:31
Francouz pristavil puk spoluhráčom, ktorí ním následne hľadali Plekanca. Legendárny útočník sa ale nedokázal otočiť včas, a tak nemohol v útočnej akcii pokračovať.
40:20
Tretia tretina sa začala. Budeme zvedaví, či sa v nej niekomu podarí strhnúť víťazstvo na svoju stranu, alebo sa v zápase dočkáme aj predĺženia.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Skončila sa druhá tretina, ktorá priniesla až šesť gólov. Po tri pridali oba celky, po 40 minútach hry tak platí priebežný stav 4:4. Ak bude platiť remíza aj po ďalšej tretine, na rad príde predĺženie.

Pomer striel po 2. tretine: 11:16

Tretia tretina sa začne približne o 22:06.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:20
Prebieha záverečná minúta druhej tretiny.
38:49
Emócie pracujú. Súperovi teraz pri striedačke výrazným spôsobom dohováral Vermin. Vylučovať sa nebude, postranní arbitri ale obe strany upozornia.
38:08
Zakončoval Corvi Enzo. Jeho strelu Francouz pokryl, vhadzovať sa tak bude pred českou bránkou. Následne si ešte defenzíva s Corvim niečo vysvetľovala.
37:37
Teraz už puk opúšťa ich obranné pásmo.
36:57
Česi sa držia v útočnom pásme, avšak príliš často nestrieľajú. To je jediné šťastie Švajčiarov, ktorí sú už poriadne vyčerpaní.
35:35
Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (Simon Moser – 2 min., hákovanie).
34:51
Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (Raphael Diaz – 2 min., hrubosť).
34:51
Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (Mirco Müller – 2 min., hrubosť).
34:51
Vylúčenie v tíme Česko (Filip Hronek – 2 min., hrubosť).
34:51
Vylúčenie v tíme Česko (Dmitrij Jaškin – 2 min., krosček).
34:51
importantPri Genonim vznikla potýčka. Je jasné, že sa to nezaobíde bez trestov.
34:26
34:26
goalČesko dalo gól!
A je vyrovnané. Dobre to teraz vymysleli Česi, ktorí sa natlačili pred Genoniho. Strela gólmanovi prepadla, za strelca gólu je označený MICHAL ŘEPÍK. Asistencia: Dominik Kubalík.
33:22
importantPolášek posunul puk do strany, odkiaľ napokon prišlo dobré zakončenie. Puk hľadal štrbinku medzi rukou a telom Genoniho, napokon ju ale nenašiel.
32:25
Opäť puk poslali Česi cez všetky čiary. Počas tejto početnej nevýhody už gól nedostanú.
31:48
Andrighetto už stál jednou nohou v útočnom pásme, čo si Švajčiari nevšimli. Všimli si to ale postranní arbitri, ktorí hru po správnosti prerušili.
31:05
Švédi to skúšali strelami švihom, drvivá väčšina z nich ani neprešla k Francouzovej bránke. Česi sa dobre bránia a puk vyhadzujú cez všetky čiary.
30:25
Vylúčenie v tíme Česko (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade).
29:35
Francouz pristavil puk Moravčíkovi, ktorý ho okamžite zaviezol pred Genoniho. Tam sa Česi nezdržali, súper ich totiž okamžite vytlačil do obrannej tretiny.
28:34
27:43
27:43
Veľmi zaujímavá druhá tretina pokračuje. Nehrá sa ešte ani osem minút a už priniesla päť gólov. Naposledy potešil českých fanúšikov DMITRIJ JAŠKIN. Asistencie: Michal Moravčík, Andrej Nestrašil.
27:21
27:21
goalŠvajčiarsko dalo gól!
Už to ale neplatí. Švajčiari sa presunuli pred bránku svojho súpera, do ktorej zasunuli aj štvrtý gól. Konkrétne NINO NIEDERREITER. Asistencie: Simon Moser, Ramon Untersander.
26:40
Česi zvládajú úvod svojho oslabenia dobre. Puk sa od Francouza dostal až pred Genoniho, kde navyše nazbieral Polášek niekoľko cenných sekúnd.
25:56
Vylúčenie v tíme Česko (Dmitrij Jaškin – 2 min., podrazenie).
24:55
Oba celky hrajú s piatimi korčuliarmi.
24:09
24:09
Hofmann prišiel o svoju hokejku, puk chcel preto odkopnúť. Nepodarilo sa mu to a spadol, v akcii tak pokračovali Česi. Tí momentálnu prevahu využili, skóroval MICHAL MORAVČÍK. Asistencie: David Sklenička, Tomáš Hyka.
23:18
Pri hre štyroch proti štyrom sa Česi pokúsili preniknúť do útočnej tretiny, hra ale bola prerušená. Pískalo sa postavenie mimo hry v podaní nášho západného suseda.
22:46
Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (Chris Baltisberger – 2 min., vrazenie na mantinel).
22:16
Vylúčenie v tíme Česko (Jakub Krejčík – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
22:07
22:07
S Čechmi to nevyzerá vôbec dobre. Švajčiarsko sa dostalo do skvelej šance, ktorú dokázalo premeniť. SIMON MOSER dostal puk v prečíslení pred prázdnu bránku, ktorú už nemohol minúť. Asistencie: Joël Vermin, Mirco Müller.
21:40
Švajčiari pokračovali vo svojom útočnom snažení a mohli skórovať opäť. Tentokrát im ale v zakončení chýbala väčšia razancia.
20:47
20:47
Druhá tretina sa začala a k puku sa okamžite dostala reprezentácia Švajčiarska, ktorá sa presunula pred Francouza. Tam pracoval výborne GRÉGORY HOFMANN, ktorý upravil na 1:2. Asistencie: Sven Andrighetto, Raphael Diaz.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Skončila sa prvá tretina, po ktorej je stav nerozhodný – 1:1. Za Švajčiarov sa presadil Niederreiter, v tíme Česka vyrovnával na 1:1 Kubalík.

Pomer striel po 1. tretine: 4:7

Druhá tretina sa začne približne o 21:05.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:33
Vylúčenie v tíme Česko (Pavel Francouz – 2 min., zdržiavanie hry / posunutá bránka).
19:28
Zdá sa, že pred prestávkou sa neudeje už nič podstatné. Hra totiž stratila na svojom tempe, oba celky sa už totiž vidia v šatniach.
18:10
Medzičasom začali plynúť záverečné dve minúty prvej tretiny.
17:30
Hronek nahadzoval puk do pásma. Česi ho síce dokorčuľovali, vpredu ale nemali dostatok hráčov. Z tohto dôvodu sa radšej stiahnu do vlastnej tretiny.
16:21
16:21
Už ale áno. Všetko odštartoval dobrou krížnou prihrávkou Kubalík. Prvá strela smerovala ešte do obrany, následne sa ale k dorážke dostal práve DOMINIK KUBALÍK. Asistencia: Martin Nečas.
15:48
Čechom sa zatiaľ v tejto presilovke nedarí. Puk je veľmi ďaleko od svätyne Genoniho, a tak vyrovnávajúci gól zatiaľ nepadol.
14:41
Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (Mirco Müller – 2 min., podrazenie).
14:37
Na ľade teraz prebehli drobné úpravy, po ktorých sa bude môcť v zápase pokračovať. Ostáva nám odohrať päť minút a 23 sekúnd v prvej tretine.
14:16
Sily na ľadovej ploche sa medzičasom vyrovnali.
13:24
importantČesi teraz dokázali spáliť obrovskú príležitosť. Dopredu sa vydali v trojici, a teda so všetkými hráčmi, ktorých mali na ľade. Bolo z toho prečíslenie troch proti jednému. Finálna prihrávka hľadala Hyka, ktorý puk netrafil.
12:51
Česi sa dokázali oslobodiť, puk letí cez všetky čiary.
12:19
Vylúčenie v tíme Česko (Andrej Nestrašil – 2 min., hrubosť).
12:19
Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (Nino Niederreiter – 2 min., hrubosť).
12:19
importantObrovská šanca pre Švajčiarsko. Celá situácia pripomínala prvý gól, keď Francouz puk vyrazil a Švajčiari následne dorážali. Tentokrát ale český gólman puk prisadol.
11:51
Vylúčenie v tíme Česko (Roman Červenka – 2 min., sekanie).
11:13
11:13
Švajčiari vedú 1:0. Prvú strelu Francouz do svojej lapačky nechytil, okamžite tak prišli na rad dorážky. Z predbránkového priestora sa presadil NINO NIEDERREITER. Asistencia: Grégory Hofmann.
10:35
Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (Chris Baltisberger – 2 min., podrazenie).
10:35
Vylúčenie v tíme Česko (Libor Šulák – 2 + 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
09:45
Damien Riat to teraz nespravil vôbec dobre. Puk chcel nahodiť na mantinel, zamieril ale príliš vysoko. Jeden z divákov sa poteší z cenného suveníru, my budeme pokračovať vhadzovaním v stredovom kruhu.
09:05
Medzičasom sa pokračuje s piatimi hráčmi na ľadovej ploche. Česi toto oslabenie prežili, pokračujeme tak za stavu 0:0.
07:57
Švajčiari to skúšali od modrej čiary. Francouz toho veľa nevidel, reflexívne sa ale zahnal svojou lapačkou. Puk ale skončil na zadnom mantineli.
07:00
A rovnaká situácia prišla aj o niekoľko sekúnd neskôr.
06:25
Švajčiari nezachytili úvod vlastnej presilovej hry a prišli o možnosť hrať v útočnom pásme. Česi sa rýchlym odpálením puku oslobodili.
06:17
Vylúčenie v tíme Česko (Robert Kousal – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
05:26
Haas prebral puk po vyrazenej českej strele a zaviezol ho na pravú stranu ľadovej plochy. Švajčiari potrebovali následne striedať, preto sa tu ich útočné snaženie skončilo.
03:33
importantNa štadióne to teraz len tak zhučalo, Švajčiari boli veľmi blízko prvého gólu. Dobre strieľal Hoffmanm. Jeho prvú ranu Francouz vyrazil, druhá smerovala tesne vedľa bránky. Na veľké šťastie českého tímu.
02:49
Trochu chaoticky teraz v strednom pásme krúžil Hyka. Bolo to spôsobené rýchlym striedaním jeho spoluhráčov, na ktoré nedokázal okamžite zareagovať.
01:42
Enzo Corvi hru upokojil v obrannej tretine Švajčiarska. Odtiaľ sa následne Švajčiari pobrali pred Francouza, zakončiť ale nedokázali.
00:56
importantNapokon ale útočili Česi. Tí sa dostali do obrovskej príležitosti, keď si puk dobre potiahol Řepík. Ten si položil Genoniho a zakončil, nanešťastie pre nášho západného suseda sa puk do siete nedostal.
00:26
Zápas sa začal. Úvodné vhadzovania zvládli lepšie Švajčiari, ktorí tak budú môcť založiť úvodnú útočnú akciu zápasu.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Česko: Francouz (Rittich) – Gudas, Moravčík, Hronek, Šulák, D. Sklenička, Jordán, Polášek, J. Krejčík – Řepík, Plekanec, D. Kubalík – Hyka, Faksa, Červenka – Nestrašil, Nečas, Jaškin – Chytil, Horák, R. Kousal.

Švajčiarsko: Genoni (Berra) – Müller, Diaz, Kukan, Untersander, Frick, Fora, Genazzi – Andrighetto, Corvi, Niederreiter – Hofmann, Haas, Baltisberger – S. Moser, Vermin, Riat – Scherwey, Schäppi, Rod.

Rozhodca: Gofman (RUS), Reneau (USA) – Golyak (BLR), Lazarev (RUS).
Milí hokejoví priatelia, piaty hrací deň 82. majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji prinesie aj súboj nášho západného suseda Česka, ktoré si sily zmeria so Švajčiarskom. My si ho priblížime priamo z kodanskej Royal Areny.

Česko tak vstúpi do svojho tretieho zápasu v rámci skupinovej fázy na tomto turnaji. V predošlých dvoch zápasoch narazilo na Slovensko a Švédsko. Po týchto súbojoch má na svojom konte dva body.

Prvým zápasom pre Česka bol ten s našou reprezentáciou. Dlho to vyzeralo tak, že v ňom Česi bodovať nedokážu, prehrávali totiž 0:1 i 1:2. Desať sekúnd pred koncom riadnej hracej doby ale vyrovnali na 2:2 a v predĺžení strhli víťazstvo predsa len na svoju stranu.

Česko – Slovensko 3:2 pp
Góly a asistencie: 22. D. Kubalík (Nestrašil, Jaškin), 60. Nečas (D. Kubalík), 63. Jaškin (Polášek, Nestrašil) – 8. Krištof (Sekera, Nagy), 26. Sekera (Nagy)

Druhý zápas Česka priniesol jeho súboj s úradujúcim majstrom sveta – so Švédskom. Pred výbornými fanúšikmi vo vypredanej Royal Arene sa Česi pomerne dlho držali a živili tak nádej na dobrý výsledok. Nanešťastie pre nich ale bodovať nedokázali, Švédi si totiž jednogólový náskok dokázali postrážiť.

Švédsko – Česko 3:2
Góly a asistencie: 5. Rakell (H. Lindholm, Janmark), 8. Janmark (Rakell), 44. Zibanejad (Rakell) – 34. Hronek (Červenka, Faksa), 56. Hyka (Faksa)

Nominácia Česka na majstrovstvá sveta:

Brankári: Pavel Francouz (Traktor Čeľabinsk, KHL), David Rittich (Calgary Flames, NHL), Dominik Hrachovina (Tappara Tampere, Liiga)

Obrancovia: Radko Gudas (Philadelphia Flyers, NHL), David Musil (Třinec, TELH), Michal Moravčík, David Sklenička (obaja Plzeň, TELH), Martin Pláněk (Hradec Králové, TELH), Filip Pyrochta (Liberec, TELH), Michal Jordán (Amur Chabarovsk, KHL), Adam Polášek (HK Soči, KHL)

Útočníci: Roman Červenka (Fribourg, NLA), Robin Hanzl, Andrej Nestrašil (obaja Neftechimik Nižnekamsk, KHL), Radek Faksa (Dallas Stars, NHL), Tomáš Plekanec (Toronto Maple Leafs, NHL), Dominik Kubalík (Ambri-Piotta, NLA.), Dmitrij Jaškin (St. Louis Blues, NHL), Michal Řepík (Sparta Praha, TELH), Martin Kaut (Pardubice, TELH), Roman Horák (Viťaz Podoľsk, KHL), Tomáš Hyka (Chicago Wolves, AHL), Filip Chytil (New York Rangers, NHL), Martin Nečas (Brno, TELH), Robert Kousal (Davos, NLA), David Šťastný (Zlín, TELH)

Švajčiari síce budú v tomto zápase outsiderom, podceniť ich ale v žiadnom prípade nemožno. Napokon, krajina helvétskeho kríža má na svojom konte po dvoch odohraných zápasoch skvelých päť bodov, s čím rátal pred turnajom asi len málokto.

Švajčiari sa v prvom zápase stretli s výberom Rakúska. Viedli v ňom už 2:0 a hoci napokon dokázali Rakúšania predsa len vyrovnať, druhý bod si Švajčiarsko vybojovalo v predĺžení.

Švajčiarsko – Rakúsko 3:2 pp
Góly a asistencie: 19. Niederreiter (Corvi), 25. Haas (Scherwey, Müller), 64. Corvi (Niederreiter) – 35. Zwerger (Haudum, Rauchenwald), 47. Ganahl (Schneider)

Druhý zápas dopadol pre Švajčiarsko ešte lepšie. Stretlo sa totiž s našimi chlapcami, ktorých porazilo 2:0. V zápase mu navyše vydhádzalo úplne všetko, a tak sa pred stretnuím s Českom naladilo aj po psychickej stránke.

Slovensko – Švajčiarsko 0:2
Góly a asistencie: 12. Scherwey (Diaz, Müller), 21. Müller (Scherwey)

Nominácia Švajčiarska na majstrovstvá sveta:

Brankári: Reto Berra (Anaheim Ducks, NHL), Leonardo Genoni (Bern, NLA), Gilles Senn (Davos, NLA)

Obrancovia: Raphael Diaz (Zug, NLA), Michael Fora (Ambri-Piotta, NLA), Lukas Frick, Joël Genazzi (obaja Lausanne, NLA), Dean Kukan (Cleveland, AHL), Mirco Müller (New Jersey Devils, NHL), Jonas Siegenthaler (Hershey, AHL), Dave Sutter (Zürich, NLA), Ramon Untersander (Bern, NLA)

Útočníci: Sven Andrighetto (Colorado Avalanche, NHL), Nino Niederreiter (Minnesota Wild, NHL), Chris Baltisberger, Reto Schäppi (obaja Zürich, NLA), Enzo Corvi (Davos, NLA), Gaëtan Haas, Simon Moser, Tristan Scherwey, Thomas Rüfenacht (všetci Bern, NLA), Gregory Hofmann (Lugano, NLA), Damien Riat (Ženeva, NLA), Noah Rod (San Jose, AHL), Joël Vermin (Lausanne, NLA), Samuel Walser (Davos, NLA)

Royal Arena (Kodaň)

Skupina A tohtoročných majstrovstiev sveta sa odohrá v jednom z najmodernejších hokejových stánkov v Európe – Royal Arene. Hrať sa tu budú aj dva štvrťfinálové zápasy a kompletný program od semifinále až po finále.
Royal Arena sa nachádza v mestskej štvrti Ørestad dánskej Kodane. Hoci sa začala stavať už v roku 2013, oficiálne bola otvorená vo februári minulého roku. Zaujímavosťou pritom je, že prvou športovou udalosťou, ktorá halu oficiálne otvorila, boli minuloročné plavecké majstrovstvá Európy v krátkom bazéne.

Štadión tiež ponúkol niekoľko hudobných predstavení. V Royal Arene už koncertovali Metallica, Bruno Mars, Lady Gaga, The Weekend, Depeche Mode, Aerosmith, Katy Perry či Sam Smith.

Hala ponúka typický severský štýl, na ktorý sme pri škandinávskych krajinách zvyknutí. Veľké sklenené profily dopĺňajú priečne drevené rebrá. Fasáda tak pôsobí mohutným, zároveň však veľmi príjemným dojmom.

Okrem tohtoročných majstrovstiev sveta v hokeji bude hostiť Royal Arena aj budúcoročný svetový šampionát v hádzanej mužov.

Kapacita haly sa mení s typom podujatia. Zatiaľ čo počas hokejových zápasov sa do jej útrob zmestí 12 500 divákov, na hádzanú môže prísť 13 000 ľudí. Kapacita pre koncerty je určená na 16 000 miest. Cena štadióna sa zastavila na hodnote 134 miliónov eur.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:15.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Česi uspeli v gólovej prestrelke. Švajčiarov zdolali po nájazdoch