Favorit nedopustil prekvapenie. Fínsko zničilo Južnú Kóreu ôsmimi gólmi

Sebastian Aho (vľavo) prekonáva brankára Matta Daltona.
Sebastian Aho (vľavo) prekonáva brankára Matta Daltona. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|5. máj 2018 o 00:00

Debutant na šampionáte neprekvapil veľkého favorita.

MS v hokeji 2018 - B-skupina:

Fínsko - Kórejská republika 8:1 (2:0, 3:1, 3:0)

Góly: 4. S. Aho (Teräväinen, Riikola), 6. Teräväinen (S. Aho), 29. S. Aho (Rantanen, Teräväinen), 33. Savinainen (S. Aho, Teräväinen), 39. Nutivaara (Pesonen), 47. Mäenalanen (Pesonen, Anttila), 48. K. Kapanen (Rantanen), 54. Pesonen (Mäenalanen, Anttila) - 34. Swift (Radunske)

Vylúčení: 4:3, presilovky: 1:0, oslabenia: 3:0, rozhodovali: Jeřábek (ČR), Reneau (USA) - R. Jensen (Dán.), B. Oliver (USA), 8930 divákov

<>

HERNING. Fínski hokejoví reprezentanti v súlade s predpokladmi v sobotu vstúpili víťazne do turnaja majstrovstiev sveta 2018 v Dánsku, v popoludňajšom stretnutí herninskej základnej B-skupiny zdolali národné mužstvo Kórejskej republiky jednoznačne 8:1.

Kórejčania v úvode mali k dispozícii štvorminútovku presilovku, hrmelo však na opačnej strane - v oslabení skórovali Sebastian Aho aj Teuvo Teräväinen.

V polovici duelu Aho zužitkoval presilovku a vzápätí Veli-Matti Savinainen pridal štvrtý zásah Fínska. Kórejčania o 39 sekúnd znížili gólom Michaela Swifta, jedného z naturalizovaných Kanaďanov v tíme.

Pozrite si priebeh zápasu Fínska s Južnou Kóreou: fotogaléria

5.5.2018

V 39. min však opäť chybovali v presilovke a inkasovali - tentoraz z hokejky Markusa Nutivaaru.

V tretej tretine ďalšie zásahy Fínov pridali Saku Mäenalanen, Kasperi Kapanen a Janne Pesonen. V produktivite vyčnievali štvorbodoví útočníci Caroliny Hurricanes S. Aho (2+2) a Teräväinen (1+3), ktorí spolupracovali v druhej formácii.

Fíni s tromi bodmi sú na čele B-skupiny, Kórejčania s nulou na poslednom 8. mieste. V nedeľu zhodne absolvujú svoje druhé vystúpenie - Fíni budú čeliť Lotyšom (20.15 h) a Kórejčania Kanaďanom (12.15 h).

Hlasy (zdroj: iihf.com):

Kasperi Kapanen, útočník Fínska: "Dominovali sme väčšinu zápasu. Prvý zápas na turnaji býva väčšinou náročný, najnáročnejší vlastne. Ale robili sme veci, ktoré sme si povedali v kabíne. Ale proti ďalším súperom musíme hrať ešte lepšie."

Michael Swift, útočník Kórejskej republiky: "Vitajte v top divízii! Nemôžeme takto dostávať góly v našich presilovkách. Tak sa nedá uspieť. Mali sme góly dať a nie ich dostať."

Online prenos: Fínsko - Južná Kórea (MS v hokeji 2018, B-skupina)

Majstrovstvá sveta Skupina B 2017/2018
05.05.2018 o 16:15
Fínsko
8:1
(2:0, 3:1, 3:0)
60' minúta
Ukončený
J. Kórea
Prehľad
Góly a asistencie: 4. Aho (T. Teräväinen), 6. T. Teräväinen (Aho), 29. Aho (Rantanen, T. Teräväinen), 33. Savinainen (Aho), 39. Nutivaara (Pesonen), 47. Mäenalanen (Pesonen, Anttila), 48. Kapanen (Rantanen), 54. Pesonen (Mäenalanen, Anttila) – 33. Swift. Rozhodca: Jeřábek (CZE), Reneau (USA) – Jensen (Dánsko), Oliver (USA).
Ani tretia tretina sa nezaobišla bez streleného gólu, Fínsko ešte pridalo tri presné zásahy a tak sa stáva víťazom tohto zápasu, keď zdemolovala Južnú Kóreu výsledkom 8:1! Fínsko teda naplnilo úlohu veľkého favorita a pohodlne tak získava 3 body do tabuľky.

S týmto konštatovaním sa už teda lúčim a prajem pekný zvyšok dňa. Dnes sa odohrajú ešte dva stretnutia so začiatkom o 20:15 a konečne sa do diania zapojí aj Slovensko, ktoré vo veľkom derby vyzve Česko! Aj zo zvyšných zápasov vám samozrejme ponúkame náš prenos.

Týmto stretnutím vás sprevádzal Miroslav Revaj.
Koniec zápasu.
59:36
V závere zápasu majú puk na svojich hokejkách reprezentanti Fínska, ktorí už len kontrolujú dianie na ľade.
58:01
Boli ohlásené posledné dve minúty tretej tretiny a teda aj tohto zápasu!
57:03
Južná Kórea hrá v plnom počte!
56:03
Bránenie Južnej Kórey je aj naďalej úspešné, Fínsko sa v tejto početnej výhode k vyloženej šanci nedostalo.
55:13
Pokka sa dostal k puku na modrej čiare, ale jeho pokus končí v lapačke brankára Daltona. Južná Kórea sa tak zatiaľ úspešne bráni.
55:03
Vylúčenie v tíme Južná Kórea (Alex Plante – 2 min., nedovolené bránenie).
54:51
Možno dnes budeme svedkami aj dvojciferného počtu gólov na strane Fínska. Nejaký ten čas ešte nato ostáva, tak sme určite zvedaví, či sa to Fínsku podarí.
53:51
53:51
goalFínsko dalo gól!

V poradí ôsmy gól v bránke Južnej Kórey! Fínsko s už len baví hrou a ubralo aj z tempa, ale predsa len ešte prichádza presný zásah. JANNE PESONEN si prebral úspešnú prihrávku a z ťažkého uhla dostal puk za Daltonov chrbát – 8:1!
Asistencia: Saku Mäenalanen a Marko Anttila.
53:41
Už pred týmto zápasom sa takýto výsledok aj očakával. Podstatné zápasy odohrá Južná Kórea s inými súpermi, ako Lotyšsko, Nemecko, Dánsko a Nórsko.
52:59
Predsa len sa ešte aj Južná Kórea dostáva do útočného pásma, ale z jej strany žiadne nebezpečenstvo teraz nehrozí. Fínsko sa však musí mať na pozore.
51:27
Fíni sa aj naďalej držia v útočnom pásme a predvádzajú pred súperovou bránkou veľký kolotoč. Dalton je tak v jednom ohni, ale na svoje konto si ešte pripisuje úspešné zákroky.
50:10
Opäť sa do útočného pásma dostáva Fínsko, ale k strelám na súperovu bránu sa nedostáva. Uvidíme, či prídu pred koncom zápasu ešte nejaké zaujímavé situácie.
49:51
Po dlhej dobe prišlo aj zakončenie zo strany Južnej Kórey, ale Sang-uk Kim nemieril presne. Aspoň takto sa však Južná Kórea pripomenula v tomto zápase.
48:53
O ďalšiu strelu na súperovu bránku sa snažil Suomela, ale nemieril presne. Fínsko však stále ostáva v útočnom pásme.
48:16
Tretia tretina ešte bude mať nejaké to trvanie, Fínsko sa snaží o ďalšie presné zásahy. Nešťastné stretnutie to je hlavne pre brankára Daltona, ktorý dostal sedem gólov, ale veľa ich aj dokázal chytiť.
47:16
47:16

Fínska nadvláda v tomto stretnutí pokračuje ďalej! Južná Kórea bola opäť pod veľkým tlakom, sledovali sme ďalšiu peknú kombináciu, na konci ktorej stál KASPERI KAPANEN a úspešnou strelou prekonáva Daltona – 7:1!
Asistencia: Mikko Rantanen.
46:01
46:01
46:01

Šiesty gól v bránke Južnej Kórey je na svete! Fínsko sa znova úspešne usadilo v útočnom pásme, pred bránkou sa k odrazenému puku dostal
SAKU MÄENALANEN a úspešnou dorážkou zvyšuje náskok Fínska na 6:1!
Asistencie: Janne Pesonen a Marko Anttila.
45:12
importantKovisto získal puk na hokejku a presnou prihrávkou našiel pred bránkou Aha, ktorý predviedol krásny blafák a už sa chcel radovať z hattricku, ale Dalton úspešne zasiahol lapačkou a vytiahol sa tak krásnym zákrokom.
44:34
43:34
Polovička z fínskej presilovky už uplynula, zatiaľ sme výraznejšiu šancu neregistrovali. Južná Kórea je však po celý čas zamknutá vo svojom pásme.
42:56
Granlund sa dostal k strele na bránku, ale Daltona sa mu prekonať nepodarilo. Fínsko získava buly v útočnom pásme.
42:44
Fínsko môže navýšiť svoju aktivitu, hrá totižto opäť v početnej výhode. Južná Kórea sa však v úvode oslabenia úspešne bráni.
42:34
Vylúčenie v tíme Južná Kórea (Alex Plante – 2 min., držanie).
42:06
Južná Kórea je však opäť pod veľkým tlakom, Fínsko operuje v útočnom pásme a snaží sa ešte pridať nejaký ten presný zásah.
41:20
Fínsko sa pokúšalo o ďalší prienik do útočného pásma, ale je z toho len zakázané uvoľnenie. Hra sa tak presťahuje pred brankára Säteriho.
40:56
Kapanen sa tlačil pred bránku, ale puk sa mu už nepodarilo usmerniť za Daltonov chrbát.
40:15
Posledných 20 minút tohto zápasu nám ostáva. Fínsko vyhralo buly a presúva sa do útočného pásma.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Oba celky sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na ľadovej ploche, posledná tretia tretina sa tak čoskoro začne!
Aj v prostrednej tretine sme boli svedkami presných zásahov. Za Fínsko postupne skórovali Aho, ktorý tak zaznamenal svoj druhý gól v tomto zápase, Savinainen a Nutivaara, ktorý dosiahol tretí gól Fínska v oslabení! Južná Kórea sa však dočkala svojho prvého gólu v najvyššej kategórii MS, keď sa dokázal v samostatnom úniku na bránku presadiť Swift. Fínsko teda po dvoch tretinách vyhráva na Južnou Kóreou 5:1!

Posledná tretia tretina sa začne približne o 17:50.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:01
Prebieha posledná minúta druhej tretiny!
38:58
38:52
38:52

Podarilo! Fínsko zaznamenáva aj tretí gól v oslabení, čo je určite veľká rarita, ale pri takomto súperovi asi nič nezvyčajné. Fíni sa dostali do rýchleho protiútoku, Pesonen našiel presnou prihrávkou pred bránkou súpera MARKUSA NUTIVAARU a ten svojou strelou prekonáva Daltona, ktorý sa už nestihol včas presunúť – 5:1!
Asistencia: Janne Pesonen.
37:58
Fínsko sa už vymanilo z tlaku a pokúša sa znova aj v oslabení zaútočiť. Uvidíme teda, či Fíni dosiahnú aj tretí gól v oslabení.
37:26
Prichádza však zákrok brankára Säteriho. Južná Kórea tak ukazuje menší nápor počas presilovky.
37:16
Južná Kórea hrá tak svoju ďalšiu presilovku, Fínsko sa tak nachádza v obrannom pásme a snaží sa vybojovať puk na svoje hokejky.
36:58
Vylúčenie v tíme Fínsko (Saku Mäenalanen – 2 min., nedovolené bránenie).
36:33
importantManninen mohol navýšiť vedenie Fínska! Ďalší výborný zákrok si však pripisuje brankár Dalton, ktorý vyrazil aj tento pokus súpera do bezpečia.
35:51
Aho má dnes zálusk na hattrick, ale tento jeho tvrdý pokus zastavila obrana súpera a puk následne posiela do stredného pásma.
35:00
Do konca druhej tretiny ostáva približne 5 minút, pri sledovaní tohto stretnutia sa určite nenudíme. Trošku už začína vystrkovať rožky aj Južná Kórea, ale Fínsko si v defenzíve dáva už pozor.
34:06
To však Fínsko určite nerozhodilo a aj naďalej pokračuje vo svojej aktívnej hre. Práve inkasovaný gól môže favorita zápasu nabudiť ešte k lepšiemu výkonu.
33:00
33:00
goalJužná Kórea dala gól!
Výbuch radosti na strane Južnej Kórey! Fínsko pokračovalo vo svojej aktivite, ale stratilo puk v útočnom pásme a následne sa do samostatného nájazdu na fínsku bránku dostal MICHAEL SWIFT a strelou pomedzi betóny prekonáva Säteriho ,ktorý tak prichádza o čisté konto a Južná Kórea sa raduje z prvého gólu v najvyššej kategórii Majstrovstiev sveta – 4:1!
Bez asistencie.
32:21
32:21

Je tu ďalší gól Fínska, tento je však prvý pri rovnovážnom počte hráčov na ľadovej ploche. Aho si prebral puk na svoju hokejku, zaviezol ho pred bránku súpera, tam vymyslel krásnu prihrávku na VELI-MATTIHO SAVINAINENA a ten pohodlne prekonáva Daltona – 4:0!
Asistencia: Sebastian Aho.
31:46
Savinainen operoval pred súperovou bránkou, ale Dalton sa však premiestnil k tyčke a puk za svoj chrbát nepustil. Tlak Fínska však pokračuje ďalej.
30:47
Obraz hry sa teda stále nemení, pokračuje aktívna hra reprezentantov Fínska, ktorí si už dovoľujú aj menšie parádičky. Uvidíme, či prídu ešte aj zaujímavejšie situácie.
29:46
Týmto gólom je už zlomený zrejme akýkoľvek odpor Južnej Kórey a už to zrejme bude len o konečnom výsledku. Fínsko aj naďalej pokračuje vo svojej aktivite.
28:46
28:46

Je tu tretí gól Fínska v tomto zápase a opäť to je pri nerovnovážnom počte hráčov na ľadovej ploche. Po dvoch góloch v oslabení tak Fínsko využíva aj presilovku, keď na konci ukážkovej kombinácie stál SEBASTIAN AHO a na jeho strelu Dalton nárok nemal – 3:0!
Asistencea: Mikko Rantanen a Teuvo Teräväinen.
28:06
Fínsko hrá až v tejto časti zápasu svoju prvú presilovku. Momentálne má však problém sa usadiť v útočnom pásme.
27:53
Vylúčenie v tíme Južná Kórea (Bryan Young – 2 min., hákovanie).
27:24
Aktivita je však pochopiteľne aj naďalej na strane Fínska. Skóre 2:0 však ešte môže byť zradné, ale Južná Kórea zatiaľ v útoku nič zaujímavého neukázala.
26:41
Znova však sledujeme útočné ťaženie z fínskej strany, ale zatiaľ sme vyloženú šancu v druhej tretine nevideli. Južná Kórea je však húževnatým súperom a predvádza veľkú bojovnosť.
25:49
Fínsko sa snažilo o rýchly prechod do útočného pásma, je však z toho len zakázané uvoľnenie. Južná Kórea sa tak dostáva do útočného pásma.
24:31
Puk teraz na svojich hokejkách drží Južná Kórea, ale nedarí sa v jej prechode do útočného pásma. Fínsko tak teraz troška ubralo zo svojej aktivite, ale určite b favorit zápasu potreboval dať ešte jeden gól.
23:45
Rantanen predviedol krásnu kľučku, ale jeho strela skončila len na pripravenom brankárovi Daltonovi. Následne sa puk dostáva opäť do stredného pásma.
22:54
Veľký tlak Fínska pokračuje ďalej, Južná Kórea sa teraz oslobodila vyhodením puku do stredného pásma. Pokračujeme teda v podobnom obraze hry, ako tomu bolo aj v prvej tretine.
21:56
Kivistö sa dostal k strele od modrej čiary, ale nepodarilo sa mu trafiť súperovu bránku. Fínsko však stále drží Južnú Kóreu v jej obrannom pásme.
20:46
Dalton hneď v úvode druhej tretiny musel viackrát zasahovať, ale skóre zápasu sa nemení. Fínsko je však stále usadené v útočnom pásme.
20:15
Druhá tretina tohto zápasu sa už naplno rozbehla, buly vyhralo Fínsko, ktoré sa opäť rýchlo dostáva do útočného pásma.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Oba celky sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na ľadovej ploche, druhá tretina sa tak čoskoro začne!
Úvodné dejstvo tohto zápasu už teda uplynulo, videli sme v ňom dva góly. Južná Kórea hneď v úvode získala až štvorminútovú presilovku, ale Fínsko v nej dokázalo dať dva gól v oslabení. Prvý gól dosiahol po prihrávke od Teräväinen a samostatnom úniku na bránku Aho, druhý gól zase po Ahovej prihrávke dosiahol Teräväinen a tak Fínsko po prvej tretine vyhráva 2:0!
Južná Kórea sa však snažila o útočné výpady a zaznamenala aj tri strely na bránku súpera.

Druhá tretina sa začne približne o 17:05.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:45
importantSavinainen sa dostal k odrazenému puku pred bránkou súpera, ale puk ponad ležiaceho Daltona nedostal! Ešte teda sledujeme záverečný tlak Fínska v prvej tretine.
19:01
Prebieha posledná minúta prvej tretiny!
18:23
Zo strany Južnej Kórey však vidíme snahu zakladať útočné výpady, ale Fínsko si dokáže všetky malé náznaky súpera úspešne postrážiť. Pomaly sa už blíži záver prvej tretiny.
17:41
Nutivaara sa natlačil pred bránku, ale Dalton si na svoje konto pripisuje ďalší brankár. Dalton bude dnes mať najviac roboty, fínsky tlak pokračuje od začiatku zápasu.
16:22
Aho vymyslel peknú prihrávku na Savinainena, ale jeho následná strela skončila v lapačke brankára Daltona. Fínsko tak ešte získava buly v útočnom pásme.
15:48
Fínsko zaviezlo puk až do útočného pásma, ale tam sa už k ničomu zaujímavému nedostalo a dopredu to tak môže skúsiť Južná Kórea.
15:15
Južná Kórea získala buly v útočnom pásme, ale vyhrať sa ho hráčom tejto krajiny však nepodarilo a tak smerom dopredu preniká Fínsko.
14:39
Veľký tlak z fínskej strany však pokračuje ďalej. Pred bránkou Južnej Kórey vznikol veľký závar, posledné slovo mal napokon Riikola, ale jeho pokus Dalton vyrazil betónom do bezpečia.
13:51
Po veľmi dlhej dobe pohrozila aj Južná Kórea, Ki-song Kim ohrozil Säteri nenápadnou strelou, s ktorou si však fínsky brankár poradil.
13:18
importantKrásne sa pred bránku súpera natlačil Aho, ale jeho zakončeniu už putovalo len do brankára Daltona! Tento mladý fínsky hokejista hrá zatiaľ vynikajúce stretnutie.
12:47
Celkovo má hra dosť vysoké tempo, čo zapríčiňujú hlavne fínsky hokejisti. Hra sa až tak často neprerušuje, Južná Kórea je pod neustálym tlakom.
11:46
Pred bránkou sa do ďalšieho zakončenia dostal Nutivaara, ale Dalton včas spojil svoje betóny a puk za svoj chrbát nepustil. Fínsko je aj naďalej usadené v útočnom pásme.
10:26
Sledovali sme peknú fínsku kombináciu v útočnom pásme, na konci ktorej stál Teräväinen, ale jeho strelu zablokovala obrana súpera do bezpečia.
09:58
09:57
importantFínsko mohlo dosiahnuť tretí gól v oslabení! Granlund sa krásne zbavil pred súperovou bránkou obrancu Južnej Kórey, následne prihrával na pravú stranu kde stál úplne voľný Rantanen, ale ten už puk nedokázal zachytiť, chýbal naozaj len kúsok.
09:26
Až teraz sa Južná Kórea dostala do útočného pásma, ale Säteri zasahovať nemusel. K puku sa dostáva Fínsko a skúša znova zaútočiť aj v oslabení.
08:27
Outsider zápasu sa však už pokúša o prienik do útočného pásma, ale má s tým veľké problémy. Fínsko aj v oslabení vysoko napáda súperovu rozohrávku.
08:05
Je tu ďalšia presilovka pre Južnú Kóreu! Zrejme sa Fínsku hrá lepšie v oslabení, kde už dosiahlo dva góly a tak to skúsi zrejme znova.
07:58
Vylúčenie v tíme Fínsko (Sebastian Aho – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).
06:39
05:55
05:55

Je tu druhý gól v oslabení! Južnej Kórey teda táto až štvorminútová presilovka vôbec nevyšla a znova prepadli v strednom pásme. Sebastian Aho našiel presnou prihrávkou dobre postaveného TEUVOA TERÄVÄINENA a presnou strelou zvyšuje náskok Fínska na 2:0! Obaja hráči si tak teraz vymenili svoje úlohy,
Asistencie Sebastian Aho.
04:41
Ako dobre začala presilovka Južnej Kórey, tak zle aj pokračuje. Fínsko je veľmi aktívne aj počas svojho oslabenia a útočí naďalej vo štvorici. Uvidíme, či prídu aj ďalšie zaujímavé momenty.
03:41
03:41

Je tu prvý gól tohto zápasu a to v oslabení! Južná Kóre začala preislovku veľmi dobre, ale prišlo k zlyhaniu v strednom pásme, kde zachytil puk Teräväinen a vyslal do nájazdu SEBASTIANA AHOA, ktorý sa presadil proti brankárovi Daltonovi strelou pomedzi betóny – 1:0!
Asistencia: Teuvo Teräväinen.
03:20
Brankár Fínska Säterim musel zasahovať! Včas však vytasil svoj betón a nebezpečnú strelu vyrazil do bezpečia. Sledujeme tak veľmi zaujímavý úvod tohto stretnutia.
02:49
V úvode zápasu teda hrá Južná Kórea presilovku, v početnej výhode si zahrá až 4 minúty! Fínsko teda nezačalo stretnutie najlepšie, Južná Kórea sa už usadila v útočnom pásme.
02:39
Vylúčenie v tíme Fínsko (Sakari Manninen – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou + 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
02:03
Južná Kórea sa však nebojí púšťať aj do útoku, ale zatiaľ je jej prechod do útočného pásma bezzubý. Fínsko si však musí dávať pozor aj na takéto akcie svojho dnešného súpera.
01:45
Nutivaara sa dostal k puku a vyslal strelu na bránku súpera. Dalton si pripisuje prvý úspešný zákrok a Fínsko získava buly v útočnom pásme.
01:26
Ale už aj tento exotický tím sa dostal do útočného pásma, ale k zakončeniu to už neviedlo a tak je pri puku opäť Fínsko, ktoré sa presúva smerom dopredu.
00:56
Aj naďalej je pri puku reprezentácia Fínska, Južná Kórea sa ešte nedostala k puku. Fíni zakladajú ďalší útok spoza svojej bránky.
00:15
Prvá tretina tohto zápasu sa už naplno rozbehla, buly vyhralo Fínsko, ktoré sa už okamžite presúva do útočného pásma.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Oba celky sú už spoločne s rozhodcami zápasu prítomné na ľadovej ploche, prvá tretina sa tak čoskoro začne!
Príjemné sobotné popoludnie prajem všetkým, ktorí klikli na tento online textový prenos a nasledujúce chvíle strávia aj jeho sledovaním. Dnes pokračuje druhý hrací deň Majstrovstiev sveta a v základnej skupine B proti sebe narazia Fínsko a Južná Kórea. Pre Južnú Kóreu to bude premiérový zápas v najvyššej kategórie Majstrovstiev sveta, očakáva sa však jasné víťazstvo Fínska. Aj napriek tomu nás však určite čaká zaujímavé stretnutie ktoré sa oplatí sledovať. Zostavy oboch celkov sú už známe a zverejnené, môžte si ich prezrieť. Stretnutie z pozície rozhodcov povedú páni Jeřábek (CZE), Reneau (USA) – Jensen (Dánsko), Oliver (USA). Jyske Bank Boxen Arena v Herningu je tak už pripravená na toto dnes druhé stretnutie v poradí, čaká sa len na príchod aktérov a arbitrov tohto stretnutia. Stretnutie sa tak už o malú chvíľu začne.

Pri sledovaní nášho online textového prenosu vám praje príjemný športový zážitok komentátor Miroslav Revaj.
Úvodné zostavy:

Fínsko: Husso (Säteri) – Pokka, Heiskanen, Koivisto, Nutivaara, Kivistö, Honka, Riikola – Kapanen, Mikael Granlund (C), Rantanen (A) – Savinainen, Aho (A), T. Teräväinen – Manninen, Jormakka, Suomela – Anttila, Mäenalanen, Pesonen

Južná Kórea: Dalton (Song-če Pak) – Young, Won-čon Kim, Regan, Ton-ko I, Hjon-ho O, Plante, Jong-čon Seo – Ki-song Kim, Sang-uk Kim, Jin-Hui Ahn – Swift, Radunske, Min-Ho Čo – Čong-u Čon, Jong-čon I, Sang-hun Šin – Won-čong Kim, U-sang Paj, Čin-kjo Pak – Sang-u Šin

Rozhodca: Jeřábek (CZE), Reneau (USA) – Jensen (Dánsko), Oliver (USA)

Vítam všetkých priaznivcov hokeja pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia reprezentácie Fínska a Južnej Kórey. Zápas a tak aj tento prenos sa začína o 16:15.

Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji 2018 sú tu! Dejiskom tohtoročného šampionátu je Dánsko. Hrať sa bude v mestách Kodaň a Herning. Skupina A sa bude hrať v Kodani na štadióne Royal Arena, skupina B sa odohrá v Herningu na štadióne Jyske Bank Boxen.

V tomto prenose sa zameriame na stretnutie zo skupiny B, v ktorom po prvýkrát na tomto šampionáte vykorčuľujú reprezentanti Fínska a Južnej Kórey.

Fínsko:
Tradičný účastník záverečných bojov o medaile sa pochopiteľne predstavil aj na tohtoročnej olympiáde. Po kvalitných výkonoch v základnej skupine to Fínsko dotiahlo do štvrťfinále, kde veľmi tesne 0:1 podľahlo Kanade a tak do boja o medaile nepreniklo. Preto bude zrejme motivácia Fínska na tomto šampionáte oveľa väčšia. Na tom minuloročnom sa Fínsko prebojovalo v ťažkej základnej skupine až do boja o medaile, ale tú napokon domov neprinieslo. V boji o bronz Fínsko podľahlo 3:5 Rusku a tak sa muselo uspokojiť len so štvrtým miestom.

Južná Kórea:
Táto exotická krajina zažije svoju veľkú premiéru v najvyššej kategórii Majstrovstiev sveta! Organizátor tohtoročnej olympiády sa teda predstavil aj na hokejovom turnaji, kde však nezaznamenala Južná Kórea ani jeden bod a vypadla už v osemfinále a obsadila poslednú priečku. Treba však pripomenúť dva dobré výsledky a to 1:2 s Českom v základnej skupine či 2:5 s Fínskom v osemfinále. Hlavným cieľom Južnej Kórey bude samozrejme záchrana, ale tá sa moc nepredpokladá. Určite však dopredu tento tím neodpisujme, v jeho kádri je viacero naturalizovaných hráčov Kanady a posledné výsledky ukazujú aj stupňujúcu tendenciu.

V tomto zápase bude jednoznačným favoritom Fínsko a očakáva sa jeho jasné víťazstvo. Uvidíme teda, ako to napokon celé dopadne, ale nejaké prekvapenie sa zrejme neočakáva.

Zápas vám z pozície komentátora tohto prenosu sprostredkuje Miroslav Revaj.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:15.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Favorit nedopustil prekvapenie. Fínsko zničilo Južnú Kóreu ôsmimi gólmi