Dánski hokejisti sa radujú z víťazstva. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|4. máj 2018 o 00:00

Strieborný tím z olympiády získal iba bod.

MS v hokeji 2018, B-skupina (Herning):

Nemecko - Dánsko 2:3sn (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 33. Draisaitl (Ehliz), 51. Ehliz (Draisaitl) - 28. J. Jensen (Jensen Aabo, F. Nielsen), 36. Storm (Hard, Larsen), rozhodujúci nájazd F. Nielsen.

Rozhodcovia: KUBUŠ (SR), Rantala (Fín.) - Davis (USA), Sormunen (Fín.), vylúčení na 2 min.: 4:2, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 9982 divákov.

Nemecko: Pielmeier - Holzer, D.Seidenberg, Y. Seidenberg, M. Müller, Krupp, J. Müller, Ebner - Plachta, Draisaitl, Ehliz - Hager, Kahun, Wiederer - Krämmer, Pietta, Noebels - Elsenschmid, Tiffels, Michaelis

Dánsko: Andersen - Lassen, Larsen, Lauridsen, Jensen Aabo, D. Nielsen, Nich. Jensen, Kristensen - Nick. Jensen, Regin, Bjorkstrand - Storm, F. Nielsen, Hardt - Christensen, Jakobsen, Madsen - Bau Hansen, J. Jensen, Russell

MS v hokeji 2018: Pozrite si momentky zo zápasu Nemecko - Dánsko: fotogaléria

4.5.2018

HERNING. Hokejisti domáceho Dánska vyhrali v druhom zápase B-skupiny v úvodný deň majstrovstiev sveta nad Nemeckom 3:2 po nájazdovom rozstrele. V Herningu sa tak opäť nezrodil víťaz za tri body, predtým USA zdolali Kanadu 5:4 po samostatných nájazdoch.

Zápas Nemecko - Dánsko viedol ako jeden z dvoch hlavných rozhodcov Slovák Jozef Kubuš.

Dáni hrajú o 24 hodín neskôr proti USA, paralelne s kodanským večerným súbojom Slovenska a Česka (20.15). Nemci, strieborní medailisti z nedávnej olympiády, nastúpia až v nedeľu o 16.15 proti Nórsku.

Hlasy po stretnutí (zdroj: iihf.com):

Jonas Müller, obranca Nemecka: "Prvých 20 minút nebolo z našej strany dobrých. Súper na nás vybehol, rýchlosťou nás prevýšil. Tak sme nechceli hrať. Chceli sme častejšie strieľať. Po prvej dvadsaťminútovke sme sa zlepšili, hra sa vyrovnala. Rozdielové boli dnes hra v oslabení a presilovke."

Morten Madsen, útočník Dánska: "Súperovi sme dovolili ľahko dostať sa do niekoľkých šancí, najmä v tretej tretine. Freddy (Frederik Andersen, pozn. red.) nás však v bránke podržal. Bol to tesný zápas, hra sa prelievala z jednej strany na druhú, mohlo sa to skončiť akokoľvek. Nemci získali striebro na olympiáde, vedeli sme, že majú dobrý tím, víťazstvo je preto pre nás cenné."

Online prenos: Nemecko - Dánsko (MS v hokeji 2018, B-skupina)

Majstrovstvá sveta Skupina B 2017/2018
04.05.2018 o 20:20
Nemecko
2:3
(0:0, 1:2, 1:0, 0:0, 0:1)
66' minúta
Ukončený
Dánsko
Prehľad
Góly a asistencie: 33. Draisaitl (Ehliz), 51. Ehliz (Draisaitl) – 29. Jensen (Nielsen), 36. Storm (Hardt, Larsen), rozh. náj. Nielsen. Rozhodca: Kubuš (SVK), Rantala (FIN) – Davis (USA), Sormunen (FIN).
V samostatných nájazdoch malo napokon väčšie šťastie Dánsko, keď o jediný presný zásah sa postaral Frans Nielsen. Dáni teda získavajú druhý bonusový bod a môžu si tak v domácom prostredí zaspievať svoju hymnu. Sledovali sme veľmi vyrovnané stretnutie, ktoré napokon museli rozhodnúť samostatné nájazdy a dôležité stretnutie z hľadiska štvrťfinále teda lepšie dopadlo pre Dánsko, ktoré z tohto zápasu vydolovalo dva body.

S týmto konštatovaním sa už teda lúčim a prajem ešte pekný zvyšok dnešného večera. Zajtra pokračuje druhý hrací deň a do hry sa už dostane aj Slovensko. Všetky zápasy zajtrajšieho dňa vám samozrejme ponúkneme.

Zápasom vás sprevádzal Miroslav Revaj.
Koniec zápasu.
65:00
65:00
goalV samostatných nájazdoch zvíťazil tím Dánsko.
Autorom víťazného gólu je FRANS NIELSEN.
Michaelis neuspel a tak je rozhodnuté! Nemecký reprezentant to skšal strelou ponad lapačku, čo sa mu však nepodarilo a tak Dánsko vyhráva v samostatných nájazdoch.
Neuspel ani Jakobsen, keď Pielmeier prečítal jeho úmysel a puk vyrazil do bezpečia.
Draisaitl veľa nechýbalo aby vyrovnal, ale Andersen skvelo zasiahol hokejkou.
Nicklas Jensen sa natlačil pred nemeckého brankára, ale toho už prekonať nedokázal.
Kahunova strela putovala do Andersenovej vyrážačky.
F. Nielsen ako prvý premenil samostatný nájazd v tomto rozstrele! Jemu už priama strela vyšla a posiela Dánsko do vedenia.
Aj Plachta sa pokúsil o kľučku, ale puk mu odskočil od hokejky.
Bjorkstrand to skúsil priamou strelou, ale puk poslal len do Pielmeierovej lapačky.
Ako prvý išiel na nájazd Hager, dostal sa pred dánskeho brankára, ale jeho kľučka mu už nevyšla.
Samostatné nájazdy začínajú.
Po úprave ľadu sa už čoskoro začnú samostatné nájazdy. Začínať by malo Nemecko.
Ani predĺženie teda neurčilo víťaza tohto zápasu a tak to budú musieť určiť samostatné nájazdy. Tie už budú druhé v poradí v rámci dnešného hracieho dňa.
65:00
Predĺženie sa skončilo.
64:42
K puku sa ešte dostal Draisaitl a tak to skúsil strelou na dánsku bránku. Jeho pokus vak nebol nijak nebezpečný a tak si Andersen pripisuje úspešný zákrok.
64:01
Je tu už posledná minúta predĺženia, toto stretnutie tak zrejme rozhodnú samostatné nájazdy.
63:14
Len pripomeniem, že sledujeme už formát traja proti trom. Na ľade je tak viacej priestoru, ale zatiaľ sme v predĺžení nič zaujímavého nevideli.
62:16
Dánsko však pokračuje vo svojej aktivite, ale Pielmeier je stále úspešný. Nemecko sa tak v predĺžení zatiaľ len bráni.
61:45
Nemecko hrá v plnom počte!
61:22
Tvrdou strelou to na nemeckú bránku skúšal Bjorkstrand, ale jeho pokus bol nepresný. Čo chvíľa sa však už dánska presilovka naplní.
60:37
Zatiaľ sa však Dánsku nedarí preniknúť do útočného pásma. Domáca reprezentácia tak zakladá útok spoza svojej bránky.
60:01
Začalo sa predĺženie.
Krátku prestávku už majú oba celky za sebou. Začína sa tak päťminútové predĺženie a keďže Dánsko bude hrať presilovku, uvidíme hru štyria proti trom.
V tretej tretine sa napokon v záverečnej časti podarilo Nemecku vyrovnať na 2:2 zásluhou Ehliza a tak oba tímy získavajú po jednom bode zo svojho prvého zápasu na tohtoročnom šampionáte. Môžu však získať ešte jeden bonusový, pretože zápas putuje do predĺženia. Tam má Dánsko k dispozícii ešte takmer celú presilovku, takže má aj veľkú šancu rozhodnúť toto stretnutie.
60:00
Tretia tretina sa skončila.
59:55
Dánsko tak získalo v závere tretej tretiny presilovku, ktorú si však už zrejme prenesie aj do predĺženia. Tam však budeme svedkami zaujímavého formátu.
59:45
Vylúčenie v tíme Nemecko (Marc Michaelis – 2 min., podrazenie).
59:29
Oba celky však teraz brzdia v ich aktivite nepresnosti a už to teda vyzerá, že zápas poputuje do predĺženia.
58:47
Tretia tretina sa teda už blíži k svojmu koncu, stále platí vyrovnaný stav 2:2! Oba tímy sa však ešte snažia zakladať útočné výpady, zisk troch bodov z takéhoto zápasu by posilnil ich šance na štvrťfinále.
58:01
Boli ohlásené posledné dve minúty tretej tretiny!
57:28
Nemecko sa usadilo v útočnom pásme a snaží sa tak ešte rozhodnúť toto stretnutie v riadnom hracom čase. Presadiť sa cez defenzívu súpera však nemá vôbec ľahké.
56:39
importantVedenie na stranu Nemecka teraz mohol strhnúť Draisaitl! Po chybe dánskej obrany sa dostal do samostatného úniku na bránku súpera, ale jeho strela minula priestor troch žrdí! Andersen tak zasahovať nemusel.
56:27
Aj v záverečnej časti tretej tretiny sa útočné výpady striedajú na oboch stranách. Teraz budú rozhodovať aj maličkosti, gól v tejto fáze hry už môže byť rozhodujúci.
55:24
importantDáni mohli znova vyhrávať o jeden gól! Nemecko opäť spravilo chybu pri rozohrávke spoza svojej bránky, Nicklas Jensen sa dostal k puku, ale Pielmeier sa j v tomto prípade včas vrátil a výborným zákrok zabránili puku dostať sa do nemeckej bránky.
55:00
Do konca tretej tretiny ostáva už len päť minút. Zatiaľ to teda vyzerá, že zápas poputuje do predĺženia. Stať sa však ešte môže určite čokoľvek, stačí aj menšie zaváhanie.
54:09
Oba tímy hrajú v týchto chvíľach opatrnejšie, prípadný inkasovaný gól by mohol definitívne rozhodnúť toto stretnutie. Snažia sa však o zakladanie útočných akcií, ale defenzívy pracujú úspešne.
53:51
K puku sa dostal Regin, ale k strele sa už nehodlal. Dánsko však ešte ostáva v útočnom pásme, ale o výraznom tlaku sa hovoriť nedá. Uvidíme, či ešte príde nejaká zaujímavá situácia do konca tretej tretiny.
53:06
53:06
Stále teda platí vyrovnaný stav 2:2! Ťažko povedať, či oba celky sú s týmto stavom spokojní a budú už len tretiu tretinu dohrávať, alebo sa pokúsia aj zariskovať a streliť prípadne rozhodujúci gól. Nechajme sa teda prekvapiť.
52:23
importantMohli sme byť svedkami obratu skóre! Nemecko pokračovalo vo svojej aktívnej hre v útočnom pásme, puk sa dostal na hokejku Noebelsa, ale jeho strelu vychytal skvelým zákrokom brankár Andersen. Noebels mal čistý gól na hokejke, ale brankár Toronta zachránil svoj tím.
51:43
Nemecko hrá teraz veľmi aktívne a drží sa tak v útočnom pásme. Tu je dôkaz toho, ako môže strelený gól tímu veľmi pomôcť. Zrejme sa tak do konca tretej tretiny máme na čo tešiť.
50:43
50:43
goalNemecko dalo gól!
Opäť je stav zápasu vyrovnaný! Tak predsa len sa Nemecku podarilo v tretej tretine vyrovnať a v záverečnej časti tohto dejstva sa tak znova začína odznova! Nemecku sa podarilo zachytiť puk v strednom pásme a založiť tak následne rýchly protiútok. Draisaitl podtiahol puk pred dánsku bránku, presnou prihrávkou našiel na pravej strane YASINA EHLIZA a ten parádnou strelou prekonal Andersena – 2:2!
Asistencia: Leon Draisaitl.
50:26
Na druhej strane zakončoval Hager a aj tento pokus bol celkom nebezpeční. Andersen si však podobne úspešne poradil a hra je teda prerušená. Nemecku sa postupne začína čas krátiť.
49:58
Domáca reprezentácia sa usadila v útočnom pásme a k strele sa dostal Regin. S týmto nepríjemným pokusom mal Pielmeier problémy, ale napokon puk ukryl do svojej výstroje.
49:02
Dánsko hrá v plnom počte!
48:56
Stále sa Nemecku pri tejto presilovke nedarí nič zaujímavého vymyslieť, zrejme už Dánsku ustojí aj toto oslabenie, čo je veľmi dôležité v tejto časti zápasu a pri takomto skóre.
48:05
Dobrú príležitosť na strelu od modrej teraz prepásol Yannic Seidenberg, ktorý napokon vyprodukoval iba nepresnú prihrávku. Dánsko sa teda znova oslobodzuje.
47:12
Nemecko hrá presilovku a ma tak ideálnu šancu na vyrovnanie. Momentálne sa mu však nedarí preniknúť do útočného pásma.
47:02
Vylúčenie v tíme Dánsko (Stefan Lassen – 2 min., podrazenie).
46:58
S pribúdajúcim časom sa dá zrejme očakávať tlak Nemecka, ale Dánsko už teraz ukazuje pevnú defenzívu a tak pred strieborným celkom z posledných Olympijských hier stojí náročná úloha.
45:49
Nemecku sa teraz navyše nedarí preniknúť do útočného pásma a tak Dánsko drží hru ďalej od svojej brány. Ako už bolo spomenuté, toto stretnutie je dôležité z hľadiska postupu do štvrťfinále, lebo sa proti sebe stretávajú priamy konkurenti, ktorí by si to mali rozdať o to posledné štvrté postupové miesto.
44:39
Útočné výpady sa striedajú v týchto chvíľach na oboch stranách, čo viacej vyhovuje určite Dánsku, ktoré stále vyhráva tesne o jeden gól. Tretia tretina však ešte bude mať dlhého trvania.
43:38
Dánsko hrá v plnom počte.
43:36
Nicklas Jensen sa ešte dostal k jednej strele, ale tá smerovala mimo troch žrdí nemeckej bránky. Zároveň to bolo všetko z početnej výhody Dánska.
43:28
Početná výhoda Dánska sa už bude končiť, Nemecko sa bráni úspešne a opäť dostáva puk ďaleko od svojej bránky.
42:48
Presilovka sa však domácej reprezentácii vôbec nedarí. Nemecku sa podarilo aj v oslabení zaútočiť a Hagerov strelu musel Andersen prikryť svojou lapačkou.
41:48
Dánsko hrá presilovku a má tak ideálnu šancu na strelenie ďalšieho gólu. Nemecko sa však okamžite oslobodzuje a zbiera tak cenné sekundy.
41:38
Vylúčenie v tíme Nemecko (Manuel Wiederer – 2 min., podrazenie).
41:26
Teraz sa však do útoku dostalo už aj Nemecko, keď sa podarilo Kahunovi natlačiť pred dánsku bránku, ale Andersen bol takisto úspešný a pripisuje si na svoje konto ďalší zákrok.
40:58
A opäť prišla strela na nemeckú bránku, o ktorú sa postaral Hardt. Aj v tomto prípade bol však Pielmeier úspešný. Dánsko tak má úvod tejto tretiny pod svojou kontrolou.
40:32
Dánsko sa následne usadilo v útočnom pásme. Jensen sa natlačil pred nemeckú bránku a s jeho strelou mal Pielmeier menšie problémy. Hru však dokázal úspešným zákrokom prerušiť.
40:21
Posledná tretia tretina sa už naplno rozbehla. Nemecko sa okamžite pustilo do aktívnej hry, ale teraz vyprodukovalo len zakázané uvoľnenie.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Oba tými sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na ľadovej ploche, posledná tretia tretina sa tak už čoskoro začne!
V druhej tretine sme už konečne videli aj zaujímavé príležitosti, viacej ich malo Dánsko. Domáca krajina sa ako prvá ujala vedenia o jeden gól, keď v 29. minúte sa presadil Jensen a otvoril tak gólový účet Dánska na domácom šampionáte. Potom ešte pokračoval tlak Dánska, ale ten Nemecko ustalo a pomerne rýchlo sa mu potom podarilo vyrovnať zásluhou veľkej nemeckej hviezdy Draisaitlom. Dáni sa však následne dostali k presilovke a v 36. minúte ju využil Storm a tak Dánsko po dvoch tretinách vyhráva nad Nemeckom 2:1! Všetko je však ešte určite do tretej tretiny otvorené.

Posledná tretia tretina sa začne približne o 22:02.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:40
V závere druhej tretiny sa Nemecko ešte snaží niečo vymyslieť, ale Holzerovi nešťastne puk ušiel na modrej čiare. Zrejme už viacej v tomto dejstve neuvidíme.
39:01
Prebieha posledná minúta druhej tretiny!
38:39
Do útoku sa však dostáva ešte aj Dánsko, ale nemecká defenzíva hrá už teraz pozornejšie. Uvidíme, či ešte príde nejaká zaujímavá situácia v druhej tretine.
37:35
Nemecko sa opäť snaží o rýchlu odpoveď, ale teraz má problémy pri hre v útočnom pásme. Dánsko sa úspešne bráni a snaží sa svoje tesné vedenie udržať do konca druhej tretiny.
36:25
Druhá tretina tak už ponúka viacero zaujímavých momentov a videli sme už aj tri góly. Prostredné dejstvo sa už pomaly blíži do svojej záverečnej časti.
35:17
goalDánsko dalo gól!
Teraz to tam však už Dánsku padlo a znova sa tak dostáva domáca krajina do vedenia o jeden gól! V presilovke sa Dáni usadili v útočnom pásme, po strele od modrej sa puk odrazil od zadného mantinelu k Hardtovi, ten našiel šikovnou prihrávkou pred bránkou postaveného FREDERIKA STORMA a ten úspešnou strelou prekonáva Pielmeiera a posiela Dánsko do vedenia 2:1!
Asistencie: Nichlas Hardt, Philip Larsen.
34:59
K ďalšej strele sa v presilovke dostal Nicklas Jensen, ale Pielmeier úspešne zasahuje. Dánsko je tak stále usadené v početnej výhode pred bránkou svojho dnešného súpera.
34:18
34:18
importantDánsko hrá svoju druhú presilovku v tomto zápase a takmer strelilo aj svoj druhý gól! Jesper Jensen sa odhodlal k tvrdej strele od modrej, ale jeho pokus išiel len tesne vedľa nemeckej bránky.
33:32
Vylúčenie v tíme Nemecko (Leon Draisaitl – 2 min., krosček).
33:11
Konečne sa tak je načo pozerať v tomto zápase. Dánsko po úvodnom góle ešte chvíľu útočilo, ale puk sa už dostal na nemecké hokejky a reprezentanti tejto krajiny sa postarali o rýchle vyrovnanie. Snáď zaujímavé situácie budú len pribúdať.
32:11
32:11
Razom je vyrovnané a začíname tak v tomto zápase odznova! Nemecko získalo puk a vyrazilo do útočného pásma. Yasin Ehliz sa natlačil až pred dánsku bránku a jeho strela švihom brankárovi Andersenovi vypadla. Obrana Dánska puk nedokázala upratať do bezpečia a tak sa k nemu dostal opäť Ehliz, ktorý našiel presnou prihrávkou voľného LEONA DRAISAITLA a ten dostal puk do bránky ponad ležiaceho Andersena – 1:1!
Asistencia: Yasin Ehliz.
31:36
Nápor Dánska však už je minulosťou a k puku sa dostáva Nemecko. Obraz hry sa tak teraz mení a brániť sa bude momentálne vedúce mužstvo. Prvý gól tohto zápasu určite veľmi ovplyvní dianie na ľade.
29:44
Nemecko sa teraz nemôže vymaniť z tlaku súpera a musí sa tak brániť vo svojom pásme. Dánom zrejme strelený gól veľmi pomohol a pokúšajú sa už o ďalší presný zásah.
28:44
Je tu prvý gól tohto zápasu! Teraz sa už Dánsko raduje z úvodného gólu na domácom šampionáte po skvelej kombinácii v útočnom pásme. Presilovka domácich pokračovala aj naďalej, na modrú čiaru odstal puk Frans Nielsen, ktorý naznačil strelu, zvolil však prihrávku na dobre postaveného JESPERA JENSENA a ten skvelou strelou otvára skóre tohto zápasu a posiela Dánsko do vedenia 1:0!
Asistencia: Frans Nielsen.
28:10
Tento útok domácej reprezentácie zastavuje ofsajd. Škoda pre Dánsko že Bjorkstrand zaváhal pri predchádzajúcej situáciu, možno ešte mohol voliť prihrávku na voľného spoluhráča.
27:26
importantKonečne je tu prvá zaujímavá situácia v tomto zápase! V presilovke sa pred nemeckú bránku dostal Bjorkstrand, ale sám pred Pielmeierom zaváhal a bránku súpera prestrelil!
27:04
Vylúčenie v tíme Nemecko (Yannic Seidenberg – 2 min., hákovanie).
26:54
Nemecku sa podarilo založiť rýchly protiútok a po ňom sa do zakončenia dostal Pietta. Jeho zakončenie však nebolo nijak nebezpečné a dánsky brankár mohol ostať pokojný.
26:47
Aj naďalej je častejšie pri puku Dánsko, ale Pielmeier nemusel nič vážneho v nemeckej bránke riešiť. Nemecko sa však teraz musí mať na pozore a držať sa vo svojom pásme.
25:31
V útočnom pásme sa teraz drží reprezentácia Dánska, ale defenzíva súpera pracuje úspešne a k ničomu organizátora tohto šampionátu nepúšťa. Vyrovnané stretnutie tak pokračuje naďalej.
24:25
Individuálnu akciu sme teraz sledovali od Nicklasa Jensena, ale jeho slabé zakončenie nič zaujímavého neponúklo. Hra má v druhej tretine lepšie tempo, ale stále čakáme na gólové príležitosti.
23:49
Nič zaujímavé však už z nemeckej strany neprišlo, Draisaitl sa pred bránkou k puku v dobrej pozícii nedostal a tak sa Dánsko dokázalo oslobodiť. Druhá tretina je teda podobná tej prvej.
23:16
Aj naďalej je však Nemecko usadené v útočnom pásme a pokúša sa niečo nebezpečné vymyslieť. Dánsko sa tak teraz musí brániť, čo sa domácim priaznivcom nepáči.
22:41
Nemecko sa prebojovalo do útočného pásma a dánsky brankár teraz musel zasahovať. Uvira sa natlačil pred bránku a pokúšal sa o zakončenie, ale Andersen bol pozorný a puk za svoj chrbát nepustil.
21:26
V druhej tretine sa však hra v úvode často prerušuje, na oboch stranách pribúdajú nepresnosti. Zatiaľ teda až tak atraktívne stretnutie nesledujeme, ale snáď čoskoro prídu aj zaujímavejšie momenty.
20:55
Určite bude aj veľmi dôležité, komu sa podarí streliť úvodný gól tohto stretnutia. Keďže sledujeme vyrovnané stretnutie, toto môže byť aj rozhodujúcim faktom.
20:30
Druhá tretina tohto zápasu sa už naplno rozbehla. Nemecko sa pokúšalo prebiť do útočného pásma, ale napokon je z toho len postavenie mimo hru.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Oba tímy sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na ľadovej ploche, druhá tretina sa tak čoskoro začne!
Úvodné dejstvo stretnutia medzi Nemeckom a domácou reprezentáciou Dánska sa už skončilo, gól sme v ňom napokon nevideli. Celkovo sme sledovali vyrovnaný zápas, do útokov sa dostávali oba celky, ale žiadna zaujímavá situácia sa nezrodila. Všetko je tak ešte teda v tomto stretnutí otvorené.

Druhá tretina sa začne približne o 21:13.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:01
Prebieha posledná minúta prvej tretiny!
18:55
Ehliz sa natlačil pred dánsku bránku, ale nedokázal už zachytiť prihrávku a tak sa ani teraz nezrodila žiadna zaujímavá príležitosť. Prvá tretina sa tak už čoskoro naplní.
18:06
Na druhej strane sa podarilo Dánsku založiť rýchly útočný výpad, ale strela v podaní Fransa Nielsena bola veľmi nepresná. Dopredu tak ide Nemecko.
17:56
K strele sa teraz dostal Kahun, pekne sa zbavil obrancov súpera a vyslal na bránku strelu švihom, jeho pokus však Andersen zrazil do bezpečia a dánska bránka bola aj posunutá.
17:26
Momentálne tak sledujeme lepšiu pasáž hokejistov Nemecka. Stále sme však nevideli žiadnu zaujímavejšiu príležitosť, ktorá by volala po góle. Sme tak svedkami vyrovnanej prvej tretiny.
16:10
Dennis Seidenberg nahadzoval puk od modrej čiary na bránku súpera, ale Andersen bol pozorný a puk dostáva do bezpečia. Prvá tretina je tak stále ako na hojdačke, raz útočí jeden tím, potom zase druhý.
15:31
Škoda teraz pre Nemecko, pretože k puku sa dostával Draisaitl a črtala sa veľmi zaujímavá situácia, ale nemecký reprezentant napokon len spadol a tak sme nič zaujímavého nevideli.
14:45
Výraznejší tlak Dánska, ktorý ocenili aj diváci v hľadisku napokon nič zaujímavého neponúkol a pri puku je už Nemecko. Pomaly sa dostávame do záverečnej časti prvej tretiny.
13:41
Teraz sa už dostal k strele Nicklas Jensen, ale nemecký brankár bol na svojom mieste a pripisuje si tak úspešný zákrok. Dánsko je však stále usadené v útočnom pásme.
13:25
Dánsko teraz častejšie drží puk na svojich hokejkách a domácim sa darí držať súpera pod menším tlakom. Nemecko sa oslobodzuje len za cenu zakázaného uvoľnenia.
12:26
Christensen sa však už k strele nedostal, ale dokázal aspoň udržať pásmo pre svoj celok. Obe defenzívy však pracujú aj naďalej úspešne a tak šance nevidíme.
12:13
Yannic Seidenberg si prevzal puk a natlačil sa až pred dánsku bránku, ale jeho zakončenie skončilo niekde na zadnom mantinely. Dopredu tak teraz môže vyraziť Dánsko.
11:06
Zatiaľ je to v prvej tretine dosť opatrný hokej z oboch strán. Na výraznejšiu šancu na jednej či druhej strane stále čakáme, zápasu chýba aj výraznejšie tempo.
10:46
Regin získal puk a snažil sa o rýchle založenie útočnej akcie. Napokon sa však ocitol v postavení mimo hru a hra sa tak presunie do stredného pásma. Nasledovať však ešte bude reklamná prestávka.
10:19
10:06
Dánom sa však podarilo vyhodiť puk do bezpečia, takže zrejme sa už Nemecku nepodarí v tejto presilovke nič zaujímavého vymyslieť. Nemci ju zahrali síce dobre, ale ich strely neboli nijak nebezpečné.
09:05
Teraz sa však už Nemecko drží v útočnom pásme a vyvíja veľký tlak. Dánsko však úspešne odoláva a strely blokuje do bezpečia. Uvidíme, či príde aj gólová situácia.
08:29
Nemecko už hrá svoju prvú presilovku v tomto zápase. Dánsko sa však rýchlo podarilo dostať puk do bezpečia a tak ich súper zakladá ďalší útok spoza svojej bránky.
08:19
08:19
Vylúčenie v tíme Dánsko (Nicklas Jensen – 2 min., podrazenie).
07:45
importantZ tohto mohla byť veľmi nebezpečná situácia! Nemecký brankár zaváhal pri rozohrávke za svojou bránkou, puk sa následne dostal na hokejku Kristensen, ktorý to skúsil z tesnej blízkosti, ale Pielmeier sa včas vrátil do bránky a puk dostal do bezpečia.
06:58
Do útoku sa na druhej strane dostali aj reprezentanti Nemecka, pred bránkou súpera operoval Kahun, ale na dlhú prihrávku už nedosiahol. Stále teda čakáme na výraznejšiu šancu v prvej tretine.
06:03
F. Nielsen sa dostal k puku a pokúsil sa o individuálny útočný výpad. Ten sa mu napokon aj vydaril, ale jeho slabšiu strelu pohodlne kryje nemecký brankár Pielmeier.
05:56
V hľadisku je aj početná skupina fanúšikov Nemecka. V tejto krajine určite nastal veľký hokejový ošiaľ po tej úspešnej olympiáde a tak sa hokejová reprezentácia Nemecka môže tešiť veľkej podpore.
05:34
Na obraze hry sa v týchto chvíľach nič nemení, sledujeme útočné výpady na oboch stranách, ale dlhšiu dobu neprišlo presné zakončenie na jednu čo druhú bránu.
04:27
Postupne sa už teda útoky striedajú na oboch stranách, ale tempo hry trocha opadá. Zápas sa však ešte len rozbieha, ani jedna reprezentácia sa tak ešte nemusí nikam neponáhľať.
03:59
Zo strany Dánska sme teraz sledovali rýchly brejk, pred nemeckú bránku potiahol puk Hardt a skúsil to aj strelou švihom. Pielmeier bol však úspešný a puk ukryl vo svojej výstroji.
03:06
Do útočného pásma už preniklo aj Dánsko, k puku sa dostal Regin a skúsil sa natlačiť pred nemeckého brankára. Jeho následné zakončenie smerovalo mimo troch žrdí.
02:50
Na dánsku bránku smerovalo ďalšie nahodenie od modrej čiary, ale Andersen bol aj v tomto prípade úspešný. Brankár Toronta je teda v úvode zápasu veľmi zamestnaný.
02:05
Dánsko sa v úvode prvej tretiny musí brániť. Nemecko je stále nasťahované v útočnom pásme a snaží sa opäť niečo zaujímavého vymyslieť. Obrana domácich však pracuje úspešne.
01:42
Nemecko sa teraz dlhšie držalo v útočnom pásme, M. Müller to skúsil od modrej čiary, ale jeho slabšie nahodenie skončilo len na pozornom Andersenovi.
00:55
K prvej strele na bránku sa však dostalo Nemecko. Plachta získal puk na svoju hokejku a tak preveril kvality Andersena. Dánsky brankár puk bezpečne schoval do svojej lapačky.
00:15
Prvá tretina tohto zápasu sa už naplno rozbehla, úvodné buly vyhralo Dánsko. Domáca reprezentácia je od úvodu povzbudzovaná vynikajúcou kulisou.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Oba celky sú už spoločne s rozhodcami zápasu prítomné na ľadovej ploche, prvá tretina sa teda čoskoro začne!
Pred úvodným buly je tu ešte menší ceremoniál, keďže sa jedná o prvé stretnutie domácej reprezentácie. Krátky príhovor mal aj prezident Medzinárodnej hokejovej federácie René Fase, ktorý teda oficiálne otvoril tohtoročný šampionát v ľadovom hokeji. Začiatok zápasu sa tak zrejme troška posunie.
Príjemné piatočný večera prajem všetkým priaznivcom hokeja. Týmto dňom štartujú 82.majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji, ktoré sa uskutočňujú v Dánsku. Práve dnes o 20:15 SEČ odohrá svoje prvé stretnutie domáca reprezentácia, ktorá vyzve reprezentáciu Nemecka a v tomto zápase je Dánsko vedené ako hosťujúci tím. Do začiatku tohto stretnutia už veľa času neostáva, zatiaľ si môžte prezrieť zostavy oboch celkov. V tomto zápase má napokon aj malé zastúpenie Slovensko, keďže jedným z hlavných rozhodcov je Jozef Kubuš. Aj touto cestou mu teda želáme, aby sa mu darilo v rozhodovaní. Okrem neho ešte zápas z pozície rozhodcov povedú Rantala z Fínska ako druhý hlavný, na čiarach sa predstavia Davis z USA a Sormunen z Fínska. Toto stretnutie zrejme favorita nemá, proti sebe sa stretávajú celky, ktoré bojujú o štvrťfinálovú miestenku. Dánsko bude mať fantastickú kulisu v hľadisku, Nemecko je však zase strieborný medailista z olympiády. Môžme sa teda tešiť na veľmi zaujímavé stretnutie. Jyske Bank Boxen Arena v Herningu je teda na všetko pripravená, čaká sa len na príchod aktérov a arbitrov tohto stretnutia.

Pri sledovaní nášho online textového prenosu vám praje príjemný športový zážitok komentátor Miroslav Revaj.
Úvodné zostavy:

Nemecko: Pielmeier (Treutle) – Holzer, D. Seidenberg, Y. Seidenberg, M. Müller, Krupp, J. Müller, Ebner – Plachta, Draisaitl, Ehliz – Hager, Wiederer, Kahun – Krämmer, Pietta, Noebels – Uvira, Eisenschmid, Michaelis – Tiffels

Dánsko: Andersen (Dahm) – Lassen, Larsen, O. Lauridsen, J. Jensen, N. Jensen, Kristensen – N Jensen, P. Bjorkstrand, Regin – Storm, Hardt, Nielsen – Christensen, Madsen, Jakobsen – Jensen, Bau Hansen, Russell

Rozhodca: Kubuš (SVK), Rantala (FIN) – Davis (USA), Sormunen (FIN)
Vítam všetkých priaznivcov hokeja pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia reprezentácie Nemecka a Dánska. Zápas a tak aj tento prenos sa začína o 20:15.

Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji 2018 sú tu! Dejiskom tohtoročného šampionátu je Dánsko. Hrať sa bude v mestách Kodaň a Herning. Skupina A sa bude hrať v Kodani na štadióne Royal Arena, skupina B sa odohrá v Herningu na štadióne Jyske Bank Boxen.

V tomto prenose sa zameriame na stretnutie zo skupiny B, v ktorej teda pôsobí aj domáca reprezentácia Dánska a na úvod šampionátu vyzve Nemecko.

Nemecko:
Najväčšie prekvapenie z februárových ZOH v Pjongčangu. Nemecku sa podarilo na tomto podujatí vybojovať strieborné medaile, ale veľa nechýbalo a mohlo sa zrodiť ešte väčšie prekvapenie, keďže Nemecko podľahlo Rusku 3:4 po predĺžení. Na reprezentáciu Nemecka sú tak určite všetci zvedaví, ako im to pôjde na tohtoročných Majstrovstvách sveta.

Prehnané ciele však Nemecko nemá, hlavný tréner Marco Sturm
by rád so svojim mužstvom postúpil do štvrťfinále. Na minuloročnom domácom šampionáte sa Nemecko umiestnilo v základnej skupine na štvrtom mieste a tak si vybojovalo miestenku do štvrťfinále. Tam však narazilo na najťažšieho súpera, ale Kanada sa na výhru poriadne natrápila, keďže Nemecko toto stretnutie prehralo len 1:2.

Čo sa týka prípravy pred šampionátom, tak Nemecko odohralo osem stretnutí. Z toho dokázalo vyhrať dva v riadnom hracom čase, keď porazilo Francúzsko 7:1 a Južnú Kóreu 4:3. Dva zápasy Nemecko vyhralo po predĺžení a to s Francúzskom 2:1 a Ruskom B 4:3. Rovnako dva zápasy prehralo po predĺžení či samostatných nájazdoch, konkrétne 1:2 podľahlo Slovensku po nájazdoch a 3:4 prehralo po predĺžení s Dánskom. Jednu prehru v riadnom hracom čase utrelo Nemecko proti Slovensku a to 1:4.

Dánsko:
Domáca reprezentácia sa na tohtoročných ZOH v Pjongčangu nepredstavila. Pohodlne sa teda mohlo Dánsko pripravovať na domáci šampionát, kde bude mať určite veľkú podporu fanúšikov. Domáci zrejme nemôžu pomýšľať na prehnané méty, ale o štvrťfinále sa určite pokúsia zabojovať. Na minuloročnom šampionáte však v základnej skupine obsadilo Dánsko len 6. miesto a tak sa do štvrťfinále neprebojovalo. V histórii sa do štvrťfinále Dánsko dostalo len dvakrát, konkrétne v rokoch 2010 a 2016, čo sú zatiaľ najväčšie úspechy Dánska v hokeji.

Aj Dánsko odohralo v príprave osem stretnutí. Z toho však až päť prehralo, keď nestačilo dvakrát na Francúzsko (2:4, 0:4), dvakrát na Švédsko (1:4, 1:5) a jedna prehra s USA 2:3. Dánsko dokázalo zvíťaziť v dvojzápase s Bieloruskom (2:1, 2:0) a vyhralo po predĺžení s Nemeckom 4:3.

Úvodné stretnutia na šampionáte nemávajú jasného favorita, obzvlášť pri tímoch, akými sú obaja aktéri tohto stretnutia. Za mierneho favorita by sme mohli považovať Nemecko. Oba celky však bojujú o štvrťfinálovú účasť a tak potrebujú v takýchto stretnutiach brať plný bodový zisk. Čaká nás tak určite veľmi zaujímavé stretnutie, ktoré sa navyše odohrá pri vynikajúcej domácej kulise.

Zápas vám z pozície komentátora tohto prenosu sprostredkuje Miroslav Revaj.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:15.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Nemci zaváhali hneď v prvom zápase na MS, s domácimi Dánmi prehrali po nájazdoch