Švajčiari nedostali od Nórska gól a vyhrali aj svoj druhý zápas na turnaji

Pred nórskym brankárom Henrikom Haukelandom sa snaží presadiť Cody Almond, bráni ho Johannes Johannesen. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|7. máj 2017 o 20:15

Hokejisti Švajčiarska zdolali predtým Slovinsko 5:4 po nájazdoch. Nóri nenadviazali na triumf 3:2 nad Francúzskom.

MS v hokeji 2017 - B-skupina:

PARÍŽ (FRANCÚZSKO)

Nórsko - Švajčiarsko 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)

Góly: 33. Schäppi (Loeffel, Almond), 34. Cody Almond (Rüfenacht, Untersander), 50. Pius Suter (Cody Almond, Ambühl)

Rozhodcovia: Fonselius (Fín.), Reneau (USA) - Lhotský (ČR), Suominen (Fín.), vylúčení: 6:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 7782 divákov.

Nórsko: Henrik Haukeland - J. Holös, Lesund, Henrik Ödegaard, Nörstebö, A. Bonsaksen, Johannesen, Sveum - Thoresen, Ken André Olimb, Reichenberg - Mathis Olimb, Bastiansen, Martinsen - Röymark, Kristian Forsberg, Rosseli Olsen - Valkvä Olsen, Niklas Roest, Olden - Trettenes

Švajčiarsko: L. Genoni - Diaz, Furrer, Untersander, Kukan, Loeffel, Genazzi, Marti - Praplan, Haas, Hollenstein - Rüfenacht, Almond, Schäppi - Brunner, Richard, Bodenmann - Suter, Malgin, Ambühl - Herzog

PARÍŽ. Hráči Nórska nestrelili Švajčiarom ani gól v nedeľňajšom stretnutí základnej B-skupiny na MS v hokeji 2017 v Paríži a prehrali výsledkom 0:3.

Švajčiarski reprezentanti sa dvakrát presadili v rozpätí 116 sekúnd v priebehu druhej tretiny a svoj triumf potvrdili v poslednej časti hry tretím zásahom.

Nórsko - Švajčiarsko (fotogaléria): fotogaléria

7.5.2017

Brankár Leonardo Genoni zneškodnil všetkých dvadsať streleckých pokusov hráčov Nórska. Švajčiari sú s piatimi bodmi priebežne na druhej priečke za Kanaďanmi.

Nóri nastúpia na svoj tretí duel na šampionáte v utorok o 16:15 proti Slovinsku. Švajčiari si o štyri hodiny neskôr zmerajú sily s Francúzmi.

Hlasy po zápase /IIHF, tagblatt.ch/:

Andreas Martinsen, útočník Nórska: "Súper vyhral viac osobných súbojov ako my. Vyzeralo to, akoby viac túžil po víťazstve, oveľa tvrdšie bojoval. Švajčiari boli zakaždým skôr pri puku a nám sa nepodarilo skórovať v presilovke. Nezaslúžili sme si vyhrať."

Reto Schäppi, autor prvého gólu Švajčiarska: "Chceli sme odohrať solídny zápas, hrať solídne v obrane. Začali sme veľmi dobre a v druhej tretine sme dali dva góly. Veľa vecí nám dnes vyšlo, kvalitne sme bránili a brankár chytal skvele."

Patrick Fischer, tréner Švajčiarska: "Dôležité bolo, že sme sa dostali do vedenia, v hokeji je to z hľadiska psychiky kľúčové. Kontrolovali sme hru, v hre 5 na 5 sme silní, to je naša silná stránka."

Online prenos MS v hokeji 2017: Nórsko - Švajčiarsko

Majstrovstvá sveta Skupina B 2016/2017
07.05.2017 o 20:15
Nórsko
0:3
(0:0, 0:2, 0:1)
60' minúta
Ukončený
Švajčiarsko
Prehľad
Góly a asistencie: 33. Schäppi (Loeffel, Almond), 34. Almond (Rüfenacht, Untersander), 50. Suter (Almond, Ambühl). Rozhodca: Fonselius (FIN), Reneau (USA) – Lhotský (CZE), Suominen (FIN).
Strely na bránu 20:38 (10:9, 4:17, 6:12).
Najlepší hráči zápasu:
Nórsko –
ALEXANDER BONSAKSEN
Švajčiarsko – RETO SCHÄPPI
Nórom sa napokon nepodarilo prekonať Leonarda Genoniho, ktorý oslavuje so spoluhráčmi čisté konto a výhru. V tretej tretine pridal jeho tím ešte jeden gól a víťazí 3:0. Ďakujeme za pozornosť.
Koniec zápasu.
59:11
importantKen Andre Olimb po vhadzovaní dostal puk na kruh, pohybom sa zbavil troch hráčov ale čo nedal! Mieril na vinkel a tesnúčko trafil žrď!
59:03
Ken Andre Olimb príklepom poslal puk z ľavej strany na bránu, Genoni drží.
58:10
Rceichenberg mal puk na hokejke, ale do pásma ho len nahodil. Nóri ho nezískali.
56:54
importantSchäppi zamieril za odrazeným pukom, mal na sebe hráča, tak si to so strelou premyslel. Stočil sa poza bránu a vystrelil z otočky prihrávku k bráne na Rüfenachta. Ten z uhla poslal puk do bránkoviska, kde stál Almond, ale ťukol do puku tak, že ten tesnúčko prešiel popri žrdi Haukelandovej brány!
56:15
Švajčiari sa síce dostali do prečíslenia, ale Haukeland dostal puk do hrude.
55:02
Rüfenacht sa viezol na tronjožke k bráne, ale napokon bola Schäppiho prihrávka zblokovaná a Rüfenacht poslaný k zemi. Spýtavo hľadí na hráčov, ktorí sa nad ním týčia v bránkovisku.
54:23
Díaz na chvíľu dostal puk do stredného pásma, ale dostali sa naň Nóri a snažia sa o návrat.
53:50
Genoni drží v betónoch nahodenie z diaľky, Nóri aspoň budú mať vhadzovanie.
52:48
importantGenoni už ležal na ľade, ale stále má čisté konto, Thoresen ho nedokázal prekonať! Najprv po teči strely od modrej puk mieril do žrde, následne Thoresen neuspel v dorážkach.
52:31
Tečovaná strela Lesunda od modrej končí v rohu klziska.
51:45
Chyba Nórov, Ambühl vzal puk a šiel dopredu! Zas ho veľmi neposlúchal, ale vymiešal ho na prihrávku pred bránu, Haukeland sa stihol presunúť.
50:56
Ojedinelá strela Nórov, vyslal ju Martinsen a veru Genoni sa radšej obzrel za seba, nebol si istý zákrokom.
49:37

49:37
goalŠvajčiarsko dalo gól!
Pekná kombinácia Švajčiarov, Amühl z pravého kruhu poslal puk pred bránu, kde oklamal Haukelanda Almond zadovkou a PIUS SUTER už mal odkrytú bránu na strelu z prvej!
Asistencie: Cody Almond, Andres Ambühl.
49:03
Vylúčenie v tíme Nórsko (Martin Röymark – 2 min., hákovanie).
48:30
Haukeland sa len obzeral za pukom, ktorý mieri tesne mimo jeho bránu.
47:45
importantOlden bol v dobrej pozícii pred bránou sám, Trettenes mu posielal puk, ale Olden nezakončil dobre.
46:48
Ambühlovi sa znova pošmykol puk na čepeli.
46:13
V závere presilovky zblokovaná strela.
45:53
Nóri mali puk v obrannom pásme, ale Schäppi ho získal a prihráva svojim.
45:28
Švajčiari neprešli dobre dopredu, Nóri puk získali a vyhadzujú.
45:10
Teraz je puk až pri švajčiarskej bráne.
44:55
Prihrávku pred bránu zachytil brániaci hráč a odpálil puk do stredného pásma.
44:24
Hneď po vhadzovaní sa snažili Švajčiari o rýchle zakončenie, Haukeland vyráža hruďou.
44:18
Vylúčenie v tíme Nórsko (Anders Bastiansen – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
44:15
Martinsen vrátil puk za seba, no tam nik nebol. Bastiansen zašlapal, ale pri tom ako odpálil puk, vpálil aj hokejkou súperovi do tváre.
43:38
Puk odskočil na striedačku a Nóri sa tak znova nedostanú dopredu. Zatiaľ je to bez strely na bránu z ich strany.
42:40
Nórsko v plnom počte.
42:12
Znova sa hráčom severskej reprezentácie podarilo puk dostať preč.
41:50
Nóri puk vyhodili von z obranného pásma.
41:05
Ambühl dostával dobrú prihrávku, ale na strelu na protipohyb netrafil puk.
40:40
Vylúčenie v tíme Nórsko (Henrik Ödegaard – 2 min., držanie).
40:19
Díazovu strelu od modrej Haukeland vyráža.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Strely na bránu v druhej tretine 4:17. Priebežne 14:26.
V druhej tretine sa Švajčiari dvoma gólmi dostali do vedenia, boli omnoho aktívnejší a súpera takmer k ničomu nepustili. Trochu sa nad nimi zľutoval akurát Brunner, ktorý im dvoma svojimi faulami dal presilovky.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:53
Haukeland ešte zasahuje a prerušuje hru. Znova menšia šarvátka pred jeho bránou.
39:30
A znova sú nasťahovaní pred Haukelandom. Znie to neuveriteľne, ale dve presilovky dokázali Nóri v tejto tretine využiť iba na štyri strely.
39:00
Švajčiari hrajú v plnom počte.
38:37
Nóri zatlačili pred Genonim, ale puk im pri zakončení ušiel.
37:34
Nedorozumenie v nórskej prihrávke a Švajčiari odpálili puk.
37:16
Švajčiari vyhodili puk a prestriedali.
37:00
Ken Andre Olimb z pravej strany tesne minul.
36:51
Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (Damien Brunner – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
35:20
Holøsova prihrávka po bloku vyskočila mimo hraciu plochu.
34:42
Haukeland znova musel zasahovať. Nóri stále majú v tejto tretine len tri strely a aj za tie sa môžu poďakovať presilovej hre.
34:00

34:00
Rüfenacht dostal prihrávku z obranného pásma na útočné, presunul krížom puk na CODYHO ALMONDA, ktorý našiel skulinku pod rukou Haukelanda a zvyšuje na 2:0!
Asistencie: Thomas Rüfenacht a Ramón Untersander.
32:04

32:04
RETO SCHÄPPI trpezlivo počkal pred bránou na prihrávku a okamžite ju z prvej usmernil cez presúvajúceho sa Haukelanda!
Asistencie: Romain Loeffel a Cody Almond.
31:00
Haukeland je chvíľu rád, že nemá čo robiť, po tých prestrelkách, ktoré naňho mieria. No jeho spoluhráči sa vpredu nevedia dostať poriadne do pásma. V tejto tretine zatiaľ vystrelili len tri razy, zatiaľčo Švajčiari štrnásťkrát.
29:56
Menšia šarvátka pred bránou Nórov, je v nej zapojený aj Lesund, čo je dobré znamenie pre tím polárnych medveďov.
29:39
Haukeland musel dvakrát v krátkom slede po sebe byť pripravený. Ani zo šance Untersandera ale nezapršalo.
28:52
importantLoeffel z pravej strany namieril golfákom puk na bránu a trafil žrď!
27:47
Nórom sa nedarí získať puk. Švajčiari na druhú stranu si nevedia vytvoriť lepšiu šancu.
26:48
Haas nedokázal dobre zachytiť prihrávku, tak puk len tečoval do pásma, aby to nebol icing.
26:05
Brunner na ľade. Nóri nedokázali sundaného Lesunda pomstiť gólom.
25:51
Ødegaardova strela od modrej zblokovaná.
25:42
importantObrovský kolotoč teraz roztočili Nóri v pásme, Švajčiari sa len bezmocne prizerali kedy si vlastne stihli kúpiť lístok. Thoresenovu prihrávku dostal Holøs na strelu z prvej, Genoni sa ale stihol presunúť na zásah.
25:09
Švajčiari sa na chvíľu oslobodili.
24:40
Mathis Olimb s pukom na ľavom kruhu dlho čakal, točil sa, ešte počkal, až napokon nakorčuľoval pred bránu, ale strelu mu zblokovali.
23:58
Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (Damien Brunner – 2 min., podrazenie). Brunner tak vzal Lesundovi nohu, že môže byť ešte rád, že sú to iba dve minúty. Erlend Lesund odchádza s lekárom do šatne.
23:37
Haukeland vyrazil Bodenmannovu strelu pred seba a rýchlo si puk vzal.
22:45
Puk príliš poskakoval na to, aby sa zmenil na prihrávku, takto je to icing.
22:16
Suterova strela tečovaná do ochrannej siete.
21:44
Šanca na druhej strane po dobrom zrýchlení, ale vracaná prihrávka nenašla adresáta.
20:49
Švajčiari začali tretinu bránením a vzali to asi ako signál, že sa majú viac tlačiť dopredu. Strela od modrej teraz poskakovala pred Haukelandom.
20:01
Začala sa druhá tretina.
V prvej tretine sme videli viac vylúčení než pekných akcií. Zatiaľ je to bez gólu, na strely 10:9.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:48
Haukeland privítal nahodenie na jeho bránu a hokejkou puk posiela svojim spoluhráčom.
19:07
Rosseli Olsen smutne pozerá na brankára, Genoni si pokryl nahodenie od modrej a Rosseli nemá čo dorážať.
18:41
Švajčiari sa dostali do postavenia mimo hry.
18:30
Hollenstein na "svojom" kruhu netrafil do puku a Nóri to využili na brejk. Znova im ale nevyšlo zakončenie po prihrávke cez os.
17:43
Thoresen sa teraz snažil aj o útok, ale traja protihráči ho zatlačili k mantinelu.
17:17
Nóri vyhadzujú puk.
16:49
Almond dostal prihrávku pred bránu, otočil sa s pukom, ale zakončiť sa mu nepodarilo.
16:39
Vylúčenie v tíme Nórsko (Kristian Forsberg – 2 min., zdržiavanie hry / posunutá bránka).
16:39
Následne ale jeden z nórskych hráčov spadol do brány a posunul ju. Práve k nej mieril Forsberg a rozhodcovia to videli z druhej strany tak, že ju posunul a dostáva dve minúty.
16:37
Po dlhšom čase šanca pred Haukelandom, Malgin sa vytiahol pomedzi dvoh hráčov do mininájazdu, jeho bekhendové zakončenie nórsky brankár mal v merku.
16:22
Nepresnosti na oboch stranách korunuje švajčiarsky ofsajd.
15:31
Švajčiari teraz zazmätkovali pri svojej bráne, našťastie tam bol iba jeden nórsky hráč a Genoni si stihol puk potiahnuť k sebe hokejkou.
14:59
Zakázané uvoľnenie Švajčiarov.
14:34
Švajčiari sa neúspešne snažia o útok.
14:20
Oba tímy v plnom počte. Uvidíme, na ako dlho.
13:53
Reichenber sa pripravil na ľavom kruhu na strelu, ale Genoniho neprekvapil.
13:19
Holøs od modrej ponúkol puk Ken Andre Olimbovi, jeho strela skočila pred Genoniho po teči a ten pre zmenu skočil po nej.
12:40
V presilovke si Nóri vytvorili dobrú šancu, po strele Mathisa Olimba z ľavého kruhu sa snažil dorážať Thoresen, Genoni už bol mimo bránkovisko, ale pomohol mu obranca puk upratať do bezpečia.
12:13
Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (Romain Loeffel – 2 min., podrazenie).
11:32
Nóri v plnom počte.
11:15
Helvéti znova kombinujú v pásme. Hollensteinova strela spoza pravého kruhu narobila rozruch pred Haukelandom.
10:32
importantNóri sa teraz snažili o únik! Røymark zblokoval strelu od modrej a puk sa odrazil tak, že sa stačil práve otočiť a prevziať ho na útok. Prihrával cez os na Roesta, ale tomu sa puk odrazil z čepele preč a tak z hrozivého brejku v oslabení napokon nič nie je.
10:09
Až teraz sa Nórom podarilo vyhodiť puk von z pásma.
09:52
Už niekoľkokrát Nóri narušili rozohrávky Švajčiarov, ale tí stále pokračujú v hre v pásme.
09:29
Vylúčenie v tíme Nórsko (Alexander Reichenberg – 2 min., držanie).
08:53
Rosseli Olsen sa po ľavej strane dostal do pásma a snažil sa prihrať cez os, ale puk bol tečovaný.
07:40
Švajčiari sa v oslabení dostali do šance.
06:56
Mathis Olimb ponúkol puk na modrú na pravú stranu, Genoni prerušuje hru.
06:39
Ken Andre Olimb zakončoval z pravého kruhu, ale trafil len do hráča pred sebou.
06:20
importantKrásna akcia Nórov, z kruhu Ken Andre Olimb pustil puk na bránu Thoresenovi, ten zadovkou popred bránu poslal na Mathisa Olimba, jeho strelu zblokoval Genoni hokejkou, alebo brániaci hráč, ktorý sa pred neho vrhol!
05:59
Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (Joël Genazzi – 2 min., podrazenie).
05:30
Hollenstein z pravého kruhu tesne minul priestor brány.
05:14
Nóri sa na chvíľu oslobodili a Roest prestriedal. Už sú ale Švajčiari späť.
04:48
Roest krivká medzi kruhmi, dostal do nohy bombu od modrej.
04:27
Díaz dostal prihrávku na pravý kruh, chvíľu počkal a vystrelil. Hukeland odrazil pred seba a po chvíli pretláčanej si puk pokryl lapačkou.
03:58
Strela od modrej bola tečovaná a Haukeland vôbec nevedel, kde je puk, ten prešiel popri jeho bráne na zadný mantinel.
03:42
Vylúčenie v tíme Nórsko (Mathis Olimb – 2 min., hákovanie).
03:40
Nóri spravili chybu v rozohrávke a rýchlo sa to snažil využiť Rüfenacht. Prišiel ale faul a tak budú Švajčiari hrať presilovku.
02:44
Na druhej strane Thoresenova šanca, Genoni vyráža.
02:25
Malgin vytiahol puk pre Sutera, jeho strela z ľavého kruhu končí na Haukelandovi.
01:07
Nóri puk len odovzdali do pásma, Kukan čaká na prestriedanie oboch tímov za vlastnou bránou.
00:30
Thoresen ako prvý prinútil brankára k zákroku, Genoni drží puk v lapačke.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Nórsko: Haukeland (Haugen) – Lesund, Holös (C), Nörstebö, Ödegaard, Johannesen, Bonsaksen, Sveum – K. A. Olimb, Thoresen (A), Reichenberg – Bastiansen, Martinsen, M. Olimb (A) – Röymark, K. Forsberg, Rosseli Olsen – Trettenes, Olden, Roest – Valkvae Olsen.

Švajčiarsko: Genoni (Hiller) – Diaz (C), Furrer, Kukan, Untersander, Loeffel, Genazzi, Marti – Praplan, Hollenstein (A), Haas – Rüfenacht, Schäppi, Almond – Bodenmann, Richard, Brunner – Ambühl (A), Suter, Herzog – Malgin..

Aj takýto pohľad si naša redakcia v Paríži počas šampionátu vychnutnáva. ????

Príspevok, ktorý zdieľa @onlajny,

Príjemný večer pri sledovaní záverečného duelu tretieho dňa šampionátu.

Obaja dnešní súperi odohrali svoj prvý zápas včera. Nóri večer porazili domáce Francúzsko tesne 3:2. Švajčiari mali poobedňajší zápas so Slovinskom dobre rozbehnutý, no stav 4:0 napokon stratili a výhru zachraňovali až v nájazdoch.

Naposledy sa títo dvaja súperi stretli na minuloročnom šampionáte. Vtedy sa zrodila remíza 3:3, v predĺžení sa radovali po presilovkovom góle z výhry Nóri. Budú sa tešiť aj tentokrát, alebo sa Švajčiari z prvej straty bodov poučia a zaberú naplno? Sledujte spolu s nami.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:15.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Švajčiari nedostali od Nórska gól a vyhrali aj svoj druhý zápas na turnaji