Nováčik nestačil na Švajčiarov, rozhodli samostatné nájazdy

Slovinský brankár Gasper Kroselj pri zákroku v zápase proti Švajčiarsku.
Slovinský brankár Gasper Kroselj pri zákroku v zápase proti Švajčiarsku. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|6. máj 2017 o 12:15

Slovinci prehrali so Švajčiarskom 4:5.

B-skupina (Paríž):

Švajčiarsko - Slovinsko 5:4 pp a sn (4:0, 0:1, 0:3 - 0:0, 1:0)

Góly: 11. Ambühl (Suter), 12. Haas (Praplan, Genazzi), 17. Loeffel (Hollenstein, Praplan), 18. Bodenmann (Brunner, Richard), +rozhodujúci nájazd Brunner - 39. Muršak (Tavželj), 46. Jeglič (Sabolič, Kranjc), 55. Urbas (Ograjenšek, Pretnar), 56. Sabolič (Tičar). Rozhodcovia: Hribik (ČR), Linde (Švéd.) - Ritter (USA), ŠEFČÍK (SR), vylúčení: 8:5 na 2 min., presilovky: 1:2, oslabenia: 0:1, 4922 divákov

Švajčiarsko: Hiller - Diaz, Furrer, Untersander, Kukan, Loeffel, Genazzi - Praplan, Haas, Hollenstein - Brunner, Richard, Bodenmann - Suter, Malgin, Ambühl - Rüfenacht, Almond, Schappi

Slovinsko: Kroselj (21. Pintarič) - Kovačevič, Robar, Kranjc, Vidmar, Pretnar, Gregorc, Podlipnik, Tavželj - Sabolič, Tičar, Jeglič - Urbas, Muršak, Verlič - Goličič, Rodman, Ograjenšek - Pem, Mušič, Kuralt

PARÍŽ. V poludňajšom sobotňajšom zápase parížskej B-skupiny 81. hokejových MS vyhralo Švajčiarsko nad Slovinskom 5:4 po predĺžení a nájazdovom rozstrele.

Helvétsky tím "rozprášil" (staro)nováčika v elitnej kategórii v prvej tretine 4:0, ale súper predviedol fantastickú stíhaciu jazdu a v 56. minúte vyrovnal.

Jediným úspešným exekútorom nájazdov bol však švajčiar Damien Brunner.

Pre Slovincov to bol namáhavý zápas pred duelom proti obávanej Kanada, na ktorý majú k dispozícii krátku regeneráciu. Duel sa začína v nedeľu o 12. hodine a 15. minúte. Kanaďania naopak v sobotu po úvodnom víťazstve nad Česko (4:1) oddychovali.

Aj Švajčiari majú druhý zápas na programe v nedeľu, ale až o 20.hodine a 15, minúte proti Nórsku.

Pozrite si, ako Slovinci bojovali proti Švajčiarom: fotogaléria

6.5.2017

Hlasy (zdroj: iihf.com):

Jonas Hiller, brankár Švajčiarska: "Na začiatku to bolo možno až príliš jednoduché. Ľahko sme strelili pár gólov a to nám dodalo falošné presvedčenie o zápase. Ak na takejto úrovni poľavíte o päť percent a súper naopak päť percent pridá, tak hneď je obrat na svete. A nám nepomohlo ani to, že sme takmer celú tretiu tretinu hrali v oslabení."

Jan Urbas, útočník Slovinska: "Pred súperom sme mali rešpekt, čo je v poriadku, ale náš bol prílišný. V prvej časti sme ich nechali hrať a iba sme sa prizerali. Potom však hrali dosť často v oslabení a my sme to využili. Jeden bod nie je veľa, ale berieme ho, určite po takom priebehu."

Online prenos MS v hokeji 2017: Švajčiarsko - Slovinsko

Majstrovstvá sveta Skupina B 2016/2017
06.05.2017 o 12:15
Švajčiarsko
5:4
(4:0, 0:1, 0:3, 0:0, 1:0)
66' minúta
Ukončený
Slovinsko
Prehľad
Góly a asistencie: 11. Ambühl (Suter), 12. Haas (Praplan, Genazzi), 17. Loeffel (Hollenstein, Praplan), 18. Bodenmann (Brunner), rozh. náj. Brunner – 39. Muršak (Tavželj), 46. Jeglič (Kranjc, Sabolič), 55. Urbas (Ograjenšek), 56. Sabolič (Tičar). Rozhodca: Jan Hribik (ČR), Marcus Linde (Švédsko) – Judson Ritter (USA), Peter Šefčík (Slovensko).
Švajčiari do svojho úvodného stretnutia na 81. majstrovstvách sveta vo Francúzsku vstúpili skvelo, keď po úvodnej tretine vyhrávali už 4:0, následne sa však Slovincom podarilo vyrovnať a o dvoch bodoch pre Helvétov rozhodol až rozhodujúci samostatný nájazd Damiena Brunnera. Za najlepších hráčov zápasu boli vyhlásení Denis Hollenstein na strane Švajčiarska a zo Slovincov Mitja Robar. S týmto konštatovaním sa s vami lúčim a prajem peknú hokejovú sobotu! Fandite našim!
Koniec zápasu.

goalV samostatných nájazdoch zvíťazil tím Švajčiarsko.
Autorom víťazného gólu je DAMIEN BRUNNER.
Zodpovednosť na seba zobral kapitán Jan Muršak, bránu Jonasa Hillera však netrafil, a tak sa z víťazstva napokon tešia Švajčiari.
Tanner Richard sa síce taktiež nepresadil, v nasledujúcej sérii však už Slovinci musia dať.
Rok Tičar to mieril do horných partií bránky, no ani on sa nepresadil.
Švajčiari mohli ísť do vedenia 2:0, Denis Hollenstein však proti Pintaričovi neuspel.
Robert Sabolič to Jonasovi Hillerovi mieril medzi betóny, no neuspel.
Ako prvý sa proti slovinskému gólmanovi rozbehol Damien Brunner, nič nevymýšľal a umiestnil puk k ľavej žrdke.
Samostatné nájazdy začínajú.
Na začiatok samostatných nájazdov naďalej čakáme, keďže rozhodcovia odhalili nejaké problémy s usadením brány, v ktorej stojí Jonas Hiller.
O víťazovi tohto stretnutia nerozhodlo ani mimoriadne zaujímavé predĺženie, a tak po krátkej úprave ľadovej plochy budeme v Paríži svedkami samostatných nájazdov.
65:00
Predĺženie sa skončilo.
64:36
importantHrdinom zápasu sa mohol stať Denis Malgin! Talentovaný Švajčiar najskôr v ideálnej pozícii strelou z prvej neprekonal skvelého Matiju Pintariča a následný jeho strelecký pokus nedorazil ani Tanner Richard.
64:20
Denis Hollenstein bol nikým nepokrytý na pravom kruhu na vhadzovanie, kam si aj vypýtal prihrávku, z prvej vypálil Matija Pintarič sa však sithol včas presunúť.
63:49
Damien Brunner takmer na modrej čiare stratil puk, následne však svoju chybu v poslednej možnej chvíli stihol napraviť.
63:30
Slovincom sa podarilo odpáliť puk cez všetky čiary, Švajčiari sa tak musia vrátiť až za vlastnú bránu.
62:29
Švajčiari sa do tejto chvíle len bránili. Teraz však Gaetan Haas prenikol po ľavej strane, natlačil sa až do brány, kde ho už musel zahákovať Luka Vidmar. Švajčiari si tak zahrajú presilovú hru vo výhodnom formáte 4 na 3.
61:41
importantMohlo byť rozhodnuté! Žiga Jeglič sa peknou sťahovačkou na osi ihriska uvoľnil, no následnou strelou švihom napálil puk len do Denisa Hollensteina.
61:04
Pekná individuálna akcia Jana Muršaka. Ten dvakrát obrkúžil bránu Švajčiarov, následne napálil puk len do vyrážačky Jonasa Hillera.
60:33
Zatiaľ sledujeme pomerne pokojný priebeh predĺženia, obe mužstvá stihli prestriedať. Hrá sa v obrannom pásme Švajčiarska.
60:01
Začalo sa predĺženie.
Kto by to bol po prvej tretine povedal. Švajčiari po úvodných 20 minútach viedli 4:0, Slovincom sa však následne v ďalších 40 minútach podarilo vyrovnať, a tak sa v parížskej AccorHotels Arene na úvod dnešného hracieho dňa dočkáme predĺženia, ktoré sa bude hrať vo formáte 3 na 3.
60:00
Tretia tretina sa skončila.
59:43
Philippe Furrer je na ľadovej ploche, Slovinci presilovú hru nevyužili, a tak sa zdá, že sa v tomto napínavom stretnutí dočkáme predĺženia.
59:12
Andres Ambühl sa takmer dostal k puku potom, čo chybu na útočnej modrej čiare spravil Aleš Kranjc, ten však svoju minelu dokázal okamžite napraviť.
59:01
Práve v momente, keď sa nám začala posledná minúta tretej tretiny, Jonas Hiller tentokrát istým zákrokom prerušuje hru po strele od modrej čiary.
58:16
importantSlovinci mohli ísť do vedenia! Po dlhej kombinácii sa puk dostal k Rokovi Tičarovi, ten sa doňho poriadne oprel a Jonas Hiller snáď teraz ani nevie, ako ho vyrazil mimo bránky!
57:43
Slovinci dostávajú príležitosť dokonať nečakaný obrat v tomto stretnutí. Švajčiari sa totiž nepoučili a na trestnú lavicu odchádza za podrazenie Philippe Furrer.
57:24
Švajčiari sa na niekoľko desiatok sekúnd usadili v útočnom pásme, no puk si posielali len popri mantineli, až ho napokon stratili.
56:50
Teraz si však slovinskí hokejisti akoby zaspomínali na nevydarenú prvú tretinu a Mitja Robar poslal puk nepresnou rozohrávkou len na zakázané uvoľnenie.
56:06
Švajčiari po zdĺhavej kombinácii stratili puk v útočnom pásme, Jan Urbas im ho však len odovzdal a odchádza aj so svojimi spoluhráčmi striedať.
55:23

55:23
goalSlovinsko dalo gól!
Tak toto je pre Švajčiarov obrovský šok! Slovinci rozohrali ďalšiu peknú kombináciu, puk sa dostal od Roka Tičara k ROBERTOVI SABOLIČOVI, ten sa spoza brány obtočil až do bránkoviska a puk napokon aj so šťastím prepadol za chrbát Jonasa Hillera. Asistencia: Tičar.
54:54
importantA mohlo byť vyrovnané! Z tesnej blízkosti pálil Rok Tičar, Jonas Hiller zasiahol a z následnej dorážky prepálil švajčiarsku bránu Jan Muršak!
54:02
Slovinci navyše pokračujú v presilovej hre o jedného hráča. Tréner Švajčiarov Patrick Fisher reaguje na nepriaznivý vývoj oddychovým časom.
54:02

54:02
Slovinci zavreli trojicu Švajčiarov v obrannom pásme, k puku sa za bránou dostal Ken Ogranejšek, našiel medzi kruhmi ideálne postaveného JANA URBASA, a ten dostáva Slovincov na rozdiel jediného gólu. Asistencia: Ogranejšek.
53:24
Tak si to predstavte. Problémy Švajčiarov pokračujú. Ďalším nedovoleným zákrokom sa tentokrát previnil Philippe Furrer, ktorý odchádza na trestnú lavicu za krosček.
53:11
Slovinci si streleckú pozíciu dlho pripravovali, až sa pri ľavej žrdke dostal k puku Rok Tičar, no Jonas Hiller si svoju žrdku postrážil.
52:28
Švajčiari tieto momenty vôbec nezvládajú. Potom, čo sa nebezpečnou hrou vysokou hokejkou previnil Loeffel, rovnaký faul o pár sekúnd zopakoval proti Davidovi Rodmanovi aj Cody Almond a Slovinci si zahrajú dlhú početnú prevahu o dvoch hráčov.
51:41
Švajčiari sa však v tejto chvíli znova budú musieť brániť. Romain Loeffel zasiahol hokejkou do tváre Roberta Saboliča, za čo si pôjde odpykať dvojminútový trest.
51:23
Blaž Gregorc pekne prenikol po ľavej strane, následne však preváhal ideálny moment na strelu a švajčiarska defenzíva ho z dobrej streleckej pozície vytlačila.
50:22
Tak toto Dean Kukan nespravil vôbec dobre. Andrej Tavželj tam bol úplne bez hokejky, Kukan chcel prenechal puk Ambühlovi, ten sa mu však zamotal pod nohy a Tavželj ho už s hokejkou dokázal odpáliť z vlastného obranného pásma.
49:26
Švajčiari sa v absolútnom závere oslabenia dostali k puku a podarilo sa im ho odpáliť až za slovinskú bránku. Slovinci tak túto veľkú možnosť dostať sa späť do boja o body z tohto zápasu pripravili.
48:42
Po kombinácii so Žigom Jegličom nebezpečne pálil Rok Tičar, jeho strela príklepom však tesne minula bránku Jonasa Hillera.
48:20
Slovinci hrajú túto presilovku veľmi dobre, teraz si však Jan Muršak nerozumel s Robertom Saboličom, a tak sa sami vyháňajú z útočného pásma.
47:26
Slovinci majú ideálnu príležitosť na dosiahnutie kontaktného gólu. Zbytočného faulu v útočnom pásme sa totiž dopustil Thomas Rüfenacht, a tak odchádza na dve minúty za sekanie na trestnú lavicu.
46:58
Švajčiari nepoľavujú vo svojej aktivite, dnes už po niekoľký raz sa pokúsil skórovať aj Cody Almond, Matija Pintarič však naďalej predvádza kvalitný spoľahlivý výkon.
46:19
Klemen Pretnar nahadzoval puk spoza brány, kde ho však svojou forhendovou časťou tesne minul Miha Verlič.
46:00
Švajčiari tak vyhrávajú už len o dva góly. Nič na tom nezmenil ani ďalší strelecký pokus z ľavej strany, s ktorým si Matija Pintarič poradil bez väčších problémov. Po reklamnej prestávke sa bude vhadzovať v útočnom pásme Švajčiarov.
45:50

45:50
Slovinci znižujú na rozdiel dvoch gólov. ŽIGA JEGLIČ ukázal svoju veľkú šikovnosť, keď sa zbavil dvoch protihráčov, vyskúšal to bekhendom a na prekvapenie všetkých puk prekĺzol pomedzi betóny Jonasa Hillera. Asistencie: Kranjc, Sabolič.
45:33
Slovincom naďalej robí obrovské problémy prechod stredným pásmom. Puk mieril na Davida Rodmana, no bolo to ešte z vlastnej polovice, a tak sa píska zakázané uvoľnenie.
44:41
Už po skončení presilovej hry Švajčiarska musel Matija Pintarič zasahovať opäť, no aj tentokrát dobre vytiahol svoju lapačku. Vhadzuje sa po jeho ľavej ruke.
44:05
Ďalšiu veľmi nádejnú príležitosť mal Pius Suter, po ktorého strele spomedzi kruhov puk poskakoval v bránkovisku, no slovinskí obrancovia ho dokázali odpáliť do bezpečia.
43:27
importantNešlo to kombinačne, tak to Damien Brunner skúsil individuálne. Prebral si puk, prekorčuľoval osou ihriska a Slovincom teraz trochu pomohol aj jeden z hlavných rozhodcov, keď sa tak trochu unáhlil a hru predčasne prerušil.
43:05
Okamžite po vyhratom buly tam síce bol strelecký pokus od jedného zo švajčiarskych bekov, no odvtedy sa už Helvéti pred Matiju Pintariča nedostali.
42:23
Slovinci nevstupujú do tretej tretiny vôbec dobre, keď ich znova po zbytočnom podrazení oslabuje Matic Podlipnik. Švajčiari tak dostávajú príležitosť navýšiť svoje vedenie.
41:40
Slovincom nevyšla kolmica do útočného pásma, puk má Romain Loeffel, ktorý čaká, kým obe mužstvá prestriedajú.
40:27
Tretia tretina začala vo vysokom tempe, zatiaľ však čakáme na strelecký pokus. Najskôr švajčiarska obrana nepustila k strele Žigu Jegliča a následne sa k puku nedostal pred Pintaričom ani Denis Hollenstein.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Druhá tretina už nepriniesla takú dominanciu zo strany švajčiarskeho tímu. Slovinskému trénerovi vyšiel ťah so striedaním brankárom, keď si Matija Pintarič dokázal udržať čisté konto. Naopak, skórovať sa podarilo slovinskému mužstvu, a to hneď v oslabení, keď nahodený puk dorazil za Hillerov chrbát kapitán Jan Muršak. V hokeji sa za 20 minút toho môže stať skutočne veľa, a tak majú Slovinci stále o čo hrať. Tešme sa, čo nám oba celky predvedú v tretej tretine.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:19
importantŠvajčiari si takmer zobrali štvorgólové vedenie späť! Romain Loeffel nahadzoval puk pred Matiju Pintariča, kde bol Thomas Rüfenacht, ten však trafil len ľavú žrdku slovinskej bránky!
38:31

38:31
Slovinci sa predsa len dočkali prvého presného zásahu. Od modrej čiary Andrej Tavželj, ktorého strelu za chrbát Jonasa Hillera pretlačil JAN MURŠAK. Slovinskí hokejisti sa dokonca dokázali presadiť v oslabení. Asistencia: Tavželj.
37:35
importantObrovská príležitosť Švajčiarska. Andres Ambühl krásne našiel Damiena Brunnera, ktorý nebezpečne vypálil, slovinská bránka je posunutá.
37:00
Vzápätí nato však Sabahudin Kovačević oslabuje svoje mužstvo, odchádza za hákovanie na trestnú lavicu a o malú chvíľu sa začne skrátená presilová hra Švajčiarska.
36:53
importantSlovinci sa dlho nevedeli v útočnom pásme, následne však v priebehu niekoľkých sekúnd pálil Sabahudim Kovačević, ktorý dvakrát bránu netrafil, na tretíkrát opečiatkoval žrď Hillerovej bránky.
35:08
Slovinská aktivita je odmenená presilovou hrou. Na trestnú lavicu odchádza na dve minúty za nedovolené bránenie Reto Schäppi.
34:59
Slovinci sa presťahovali pred Hillera, kde všetko strelou ukončuil Žiga Jeglič. Vhadzuje sa po pravici švajčiarskeho gólmana.
33:28
Teraz to už Švajčiarom vyšlo, Denis Malgin však na nahodený puk z pravej strany nedočiahol.
32:59
Tak toto Švajčiarom vôbec nevyšlo. Najskôr sa Simon Bodenmann nepretlačil popri mantineli do útočného pásma a následne Dean Kukan "vyrobil" zbytočné zakázané uvoľnenie.
32:27
Potom, čo sa k strele pred Pintaričom nepretlačil Reto Schappi, predviedli Slovinci rýchly protiútok, ktorý strelou do Hillerových chráničov zakončil Jan Muršak. Nasleduje ďalšia reklamná prestávka.
31:05
Práve Robert Sabolič sa okamžite tlačil pred Jonasa Hillera. Ten dnes zatiaľ nemal veľa práce, no všetko rieši s chladnou hlavou.
30:55
Robert Sabolič je na hracej ploche, Švajčiarom táto presilová hra im vôbec nevyšla. Mrzieť ich to však nemusí, naďalej vyhrávajú o štyri góly.
30:08
Švajčiari v tejto presilovej hre hrajú až príliš na krásu, je tam veľa kombinácie, na prvú priamu strelu naďalej čakáme. Slovincom sa podarilo už po tretí raz oslobodiť vystrelením puku cez všetky čiary.
29:29
Slovincom sa síce okamžite po vhadzovaní podarilo oslobodiť, no z následnej akcie sa po prihrávke od Denisa Malgina takmer do streleckej príležitosti dostal Taner Richard.
28:55
Robert Sabolič sa pri striedačke Švajčiarov dostal do roztržky s Thomasom Rüfenachtom, po ktorej si švajčiarsky tím zahrá ďalšiu presilovú hru.
28:48
Žiga Jeglič odovzdal puk Rokovi Tičarovi, ten už sám mohol zakončovať, no rozhodol sa znova zbytočne hľadať ešte obsadeného Roberta Saboliča.
27:59
Švajčiari pokračovali vo veľkej aktivite, ktorú ukončil ďalším úspešným zákrokom Matija Pintarič proti zakončeniu Codyho Almonda.
26:41
Slovinci sa vlastnými chybami v rozohrávke zbytočne dostávajú pod obrovský tlak súpera, ktorý ich teraz nepúšťa z ich obranného pásma.
25:36
importantSlovinci v tejto presilovej hre nič nevymsleli, ba dokonca mohli po piaty raz inkasovať. Po chybe na modrej čiare sa do samostantného úniku dostal Thomas Rüffenachht, Matija Pintarič sklepol chrániče a veľmi dobre zasiahol.
25:21
Tak predsalen sa to Slovincom podarilo, Mitja Robar však bránu Švajčiarska absolútne netrafil.
24:20
Slovincom sa však v tejto presilovej hre zatiaľ absolútne nedarí usadiť sa v útočnom pásme, a tak je Jonas Hiller naďalej bez nejakého vážnejšieho zákroku.
23:41
Najskôr Švajčiari nevyužili veľkú príležitosť, no následne sa pri striedaní nedohodli, a tak si Vincnet Praplan pôjde odsedieť dvojminútový trest pre hráčsku lavicu.
22:53
Raphale Diaz nastrelil puk za slovinskú bránku, kde sa po prvý raz pripomenul aj nový muž v slovinskej bránke Matija Pintarič.
21:58
Boštjan Goličič sa rozbehol cez modrú čiaru, nakorčuľovával si do dobrej pozície, no zastavil ho ofsajdový verdikt čiarového rozhodcu.
21:33
Slovinci sa síce usadili v útočnom pásme, no zatiaľ si puk poisleajú len popri mantineli, odkiaľ sa góly dávajú len ťažko. K puku sa dostali Švajčiari a tí sa oslobodzujú.
20:55
Švajčiari majú nahraté, nemajú sa kam ponáhľať, no druhú tretinu nezačali ideálne, keď sa previnili zakázaným uvoľnením.
20:01
changeTo, čo sme predpokladali, sa stalo skutočnosťou. V bráne Slovinska už neregistrujeme Gašpera Krošelja, ktorého vystriedal Matija Pintrarič.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Prvá tretina zápasu medzi Švajčiarskom a Slovinskom sa síce rozbiehala trochu pomalšie, no následne sa zmenila doslova na exhibíciu hokejisti z krajiny Helvétskeho kríža. Tí po 20 minútach vyhrávajú už 4:0, keď sa postupne presadili Andres Ambühl, Gaetan Haas, Romain Loeffel a Simon Bodenmann. Slovinci, naopak, nepredviedli takmer nič a ak chcú s týmto zápasom ešte niečo urobiť, budú musieť svoj výkon vylepšiť hneď o niekoľko tried.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:20
Hrá sa už posledná minúta úvodnej tretiny a Gašper Krošelj si celkom pravdepodobne pripísal svoj posledný zákrok v dnešnom zápase. Dá sa predpokladať, že pred druhou tretinou siahne Nik Zupančič k zmene na brankárskom poste.
18:48
Slovinci v útoku robia, čo môžu, no Švajčiari predvádzajú tak v ofenzíve, ako aj v defenzíve discipilnovaný výkon a súpera naďalej nepúšťajú k žiadnej vážnejšej príležitosti.
17:47

17:47
goalŠvajčiarsko dalo gól!
Tak prvá tretina sa už mení na exhibíciu zo strany švajčiarskych hokejistov. SIMON BODENMANN si vyčíhal znova nikým nekrytý na prihrávku spoza brány a aj on si pripisuje gól v úvodnom vystúpení na svetovom šampionáte. Asistencia: Brunner.
17:11
Okamžite po vhadzovaní sa o zníženie pokúsil nebezpečnou strelou Žiga Jeglič, no znova ani netrafil bránu Jonasa Hillera.
16:59

16:59
Skvelá akcia od Švajčiarov. Denis Hollenstein odovzdal puk Vincentovi Praplanovi, ktorý videl nakorčuľovaného ROMAINA LOEFFELA. a ten znova prepálil neistého Krošelja.
16:30
Švajčiari zvládajú prvú tretinu zatiaľ s veľkým prehľadom. Svojho súpera zatiaľ nepustili do žiadnej vážnejšej príležitosti. Naopak, sami niekoľkokrát ohrozili Gašpera Krošelja.
15:09
Tentokrát to rýchlym protiútokom skúsili Slovinci, no Jan Muršak si pred švajčiarskou bránkou nerozumel s Janom Urbasom, a tak puk majú znova švajčiarski hokejisti.
14:21
Švajčiari prešli do útoku, Joel Genazzi sa oprel do puk z prvej na modrej čiare, no bránu Krošelja vôbec netrafil.
14:08
Sledujeme pomerne nevýrazný úsek prvej tretiny, Dean Kukan drží puk za vlastnou bránou a čaká, kým obe mužstvá prestriedajú.
13:08
Švajčiari stratili puk v útočnom pásme, následne však celá ich tretia formácia na čele s Andresom Ambühlom zvládla veľmi dobre svoju defenzívnu robotu a súpera do ničoho nebezpečného nepustila.
12:12
Tak pre Slovincov je toto poriadne šokujúci úvod zápasu. Švajčiari sa v priebehu pár sekúnd dostali do dvojgólového vedenia, a tak je teraz rad na zverencoch Nika Zupančiča. Pokračovať budeme vhadzovaním v strednom pásme po ďalšej reklamnej prestávke.
11:01

11:01
Netrvalo to dlho a už je to o dva góly! Tentokrát odviedol pri mantineli fantastickú robotu Vincent Praplan, v páde poslal puk na GAETANA HAASA, a ten po druhýkrát prepálil slovinského gólmana. Asistencia: Praplan, Genazzi.
10:49

10:49
Švajčiari teraz dostali Slovincov pod veľký tlak, tí nedokázali vyhodiť z pásma ani jasný puk, Pius Suter ho poslal k ANDRESOVI AMBÜHLOVI, a ten pekným bekhendovým zakončením prehodil Krošelja. Asistencia: Suter.
10:20
Presilovú hru si svojou aktivitou zaslúžili aj švajčiarski hokejisti, keď za hákovanie odchádza na trestnú lavicu Jan Urbas.
09:45
Švajčiari sa znova dostávajú do tempa, v dobrej pozícii sa na ľavom kruhu ocitol Taner Richard, no Krošelj aj tentokrát jeho úmysel prečítal.
09:02
Vhadzovalo sa v slovinskom obrannom pásme, po vyhratom buly pálil okamžite Fabrice Herzog. Krošelj bol aj v tejto chvíli pripravený.
08:57
Denis Hollenstein nahadzoval od ľavého mantinelu puk smerom na Krošelja, tentokrát si slovinský gólman už všetko postrážil.
08:36
Hrá sa vo veľmi rýchlom tempe, akcie sa striedajú na jednej aj druhej strane. Teraz najskôr stroskotal jeden zo Slovincov a následne namiesto puku skončil v slovinskej bránke Cody Almond. Nasleduje prvá reklamná prestávka.
07:39
Andres Ambühl sa z ničoho nič ocitol pred Kašperom Krošeljom, no rozhodol sa tak trochu zbytočne prihrávať ešte na nepripraveného Piusa Sutera.
06:39
Hra Švajčiarov je v tejto chvíli trochu rozháraná a pravdepodobne by im pomohlo prerušenie hry. To však dobrou aktívnou hrou v útočnom pásme nechce dopustiť dvojica Jan Urbas-Miha Verlič.
05:29
Už v závere presilovej hry sa slovinskí hokejisti dostali do ďalšej príležitosti, keď Mitja Robar nabil Robertovi Saboličovi, no ten opečiatkoval len mantinel za Jonasom Hillerom.
04:19
importantRok Tičar so Žigom Jegličom rozohrali peknú kombináciu, ktorú zakončoval druhý menovaný, dorážať chcel aj Robert Sabolič, no tiesnený puk netrafil tak, ako si predstavoval.
03:31
Raphael Diaz si v obrannom pásme pomohol proti slovinskému súperovi hákovaním, a tak si Slovinci zahrajú prvú presilovú hru zápasu.
02:07
importantPrvá veľká príležitosť zápasu. Gašper Krošelj vyrazil nahodený puk len pred seba, ten sa dostal k nikým nekrytému Codymu Almondovi a Krošelj musel predviesť prvý dôležitý zákrok.
01:43
Od úvodu sledujeme pomerne svižný hokej, videli sme niekoľko nepresných strieľ na oboch stranách. Slovinci sa však v tejto chvíli previnili zakázaným uvoľnením, a tak sa hra vráti do ich obranného pásma.
00:14
O prvý pokus smerom na bránu sa už po pár sekundách postaral švajčiarsky kapitán Raphael Diaz, Gašper Krošelj však puk videl a vykopol ho mimo svojej brány.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Švajčiarsko: Hiller (Genoni) – Diaz (C), Furrer (A), Kukan, Untersander, Loeffel, Genazzi, Marti – Praplan, Hollenstein, Haas – Bodenmann, Richard, Brunner – Ambühl (A), Suter, Malgin – Rüfenacht, Schäppi, Herzog – Almond.

Slovinsko: Krošelj (Pintarič) – Robar, Kovačević (A), Vidmar, Kranjc, Pretnar, Gregorc, Tavželj, Podlipnik – Jeglič, Tičar, Sabolič – Urbas (A), Muršak (C), Verlič – Rodman, Ograjenšek, Goličič – Mušič, Pem, Kuralt.

Rozhodca: Jan Hribik (ČR), Marcus Linde (Švédsko) – Judson Ritter (USA), Peter Šefčík (Slovensko).
Vážení fanúšikovia!

Včera sa v Kolíne nad Rýnom a Paríži prvými zápasmi začali majstrovstvá sveta v hokeji. Tie dnes pokračujú druhým hracím dňom, v rámci ktorého nás čaká bohatý program. Spoločne sa pozrieme na duel parížskej B-skupiny medzi Švajčiarskom a Slovinskom. Stretnutie sa v AccorHotels Arene začína už o 12:15.

ŠVAJČIARSKO

Švajčiarski hokejisti sú tradičnými účastníkmi svetového šampionátu. V najvyššej kategórii nechýbajú od roku 1998, keď na domácom šampionáte obsadili skvelé štvrté miesto. Od tej doby za 19 rokov sa im až desaťkrát podarilo postúpiť do štvrťfinále. Jednoznačne najväčší úspech dosiahla krajina helvétskeho kríža v roku 2013 na MS vo Fínsku a Švédsku, keď jej fantastickú jazdu turnajom zastavila až vo finále reprezentácia Troch koruniek. Pre Švajčiarsko to bola ôsma medaila z majstrosvstiev sveta. Od senzačnej striebornej medaily sa však na vrchole sezóny Švajčiarom nedarí úplne podľa predstáv a medzi najlepšiu osmičku sa prebojovali len v roku 2015 v Česku. Helvéti sú vo svetovom hokeji známi ako veľmi nepríjemný súper, ktorý dokáže často potrápiť aj tých najväčších favoritov, no často im k výraznejším úspechom niečo chýba. Na vlaňajšom šampionáte v Moskve a Petrohrade zo siedmich duelov v základnej skupine vyhrali len dvakrát, získali osem bodov a s turnajom sa museli rozlúčiť. Napokon mužstvu trénera Patricka Fischera pripadla až konečná 11. priečka, čo sa dalo považovať za sklamanie. Spomínaný Patrick Fisher povedie Švajčiarom aj tento rok vo Francúzsku a Nemecku. V jeho nominácii nechýbajú dlhoročné opory ako brankár Jonas Hiller, obranca Raphael Diaz, či útočníci Adres Ambühl s Damienom Brunnerom. Okrem toho je však švajčiarsky výber až netradične omladený. Najmladším hráčom a zároveň jedinou posilou zo zámorskej NHL je ešte len 20-ročný útočník Floridy Panthers Denis Malgin. Švajčiarska hokejová reprezentácia odohrala v príprave na tohtoročné MS deväť zápasov s bilanciou 6 víťzastiev a 3 prehry.

Nominácia Švajčiarska na MS 2017:

Brankári: Leonardo Genoni (SC Bern), Jonas Hiller (EHC Biel), Niklas Schlegel (ZSC Lions Zürich)

Obrancovia: Raphael Diaz, Dominik Schlumpf (obaja EV Zug), Philippe Furrer (HC Lugano), Joël Genazzi (Lausanne HC), Dean Kukan (Cleveland Monsters/AHL), Romain Loeffel (Servette Ženeva), Christian Marti (ZSC Lions Zürich), Ramon Untersander (SC Bern)

Útočníci: Cody Almond (Servette Ženeva), Andres Ambühl (HC Davos), Simon Bodenmann, Thomas Rüfenacht (obaja SC Bern), Damien Brunner (HC Lugano), Gaetan Haas (EHC Biel), Denis Hollenstein, Vincent Praplan (obaja EHC Kloten), Denis Malgin (Florida Panthers/NHL), Tanner Richard (Syracuse Crunch/AHL, Tampa Bay Lightning/NHL), Reto Schäppi, Pius Suter, Fabrice Herzog (všetci ZSC Lions Zürich), Reto Suri (EV Zug).

SLOVINSKO

Slovinská hokejová reprezentácia síce nie je až tak tradičným účastníkom najvyššej kategórie majstrovstiev sveta, no aj v tejto maličkej balkánskej krajine je hokej v posledných rokoch na veľkom vzostupe. Slovinci od svojej účasti na šampionáte v Bratislave a Košiciach v roku 2011 pravidelne striedajú A-kategóriu s B-kategóriou. V rokoch 2011,2013 a 2015 vždy skončili na poslednom mieste medzi svetovou elitou, no v nasledujúcich rokoch sa im podarilo postúpiť späť. Nie inak tomu bolo aj vlani v poľských Katoviciach, kde tím pod vedením trénera Nika Zupančiča v piatich zápasoch zvíťazil štyrikrát a mohol oslavovať postup. Slovinci zdolali Japonsko, Taliansko, Južnú Kóreu aj Rakúsko, skloniť sa však tak trochu prekvapujúco museli pred domácimi Poliakmi. Nik Zupančič bude aj tento rok šéfom slovinskej striedačky. Počítať však nemôže s pomocou najväčšej hviezdy slovinského hokeja Anžeho Kopitara, ktorý účasť na MS tento rok odmietol. V jeho nominácii však nechýbajú slovenským fanúšikom veľmi dobre známe mená ako Žiga Jeglič a Rok Tičar, ktorých dopĺňajú aj ďalšie tradičné opory ako Robert Sabolič, Jan Muršak či Sabahudin Kovačevič. Slovinská reprezentácia v príprave na šampionát v Paríži a Kolíne nad Rýnom odohrala celkovo 6 stretnutí s bilanciou 4 víťazstvá a 2 prehry.

Nominácia Slovinska na MS 2017:

Brankári: Luka Gračnar (Red Bull Salzburg, Rak./EBEL), Gašper Krošelj (AIK Štokholm, Švéd.), Matija Pintarič (Rouen Dragons, Fr.)

Obrancovia: Sabahudin Kovačevič, Klemen Pretnar (obaja Junosť Minsk, Biel.), Blaž Gregorc (Mountfield Hradec Králové, ČR), Aleš Kranjc (EC Bad Nauheim, Nem.), Matic Podlipnik (Lyon Lions, Fr.), Jurij Repe (HC Kladno, ČR), Mitja Robar (KAC Klagenfurt, Rak./EBEL), Andrej Tavželj (Angers Ducks, Fr.), Luka Vidmar (Frederikshavn White Hawks, Dán.)

Útočníci: Boštjan Goličič, Anže Kuralt, David Rodman (všetci Grenoble Bruleurs de Loups, Fr.), Aleš Mušič (Olimpija Ľubľana/EBEL), Žiga Jeglič (Slovan Bratislava, SR/KHL), Jan Muršak (CSKA Moskva, Rus./KHL), Ken Ograjenšek (Graz 99ers, Rak./EBEL), Žiga Pance (KAC Klagenfurt, Rak./EBEL), Nik Pem (Heilbronner Falken, Nem.), Robert Sabolič (Admiral Vladivostok, Rus./KHL), Rok Tičar (Avtomobilist Jekaterinburg, Rus./KHL), Jan Urbas, Miha Verlič (obaja VSV Villach, Rak./EBEL).

Tieto dva tímy sa na majstrovstvách sveta stretli zatiaľ jedinýkrát. Stalo sa tak na MS 2013, kde neskorší strieborní medailisti Švajčiari nedali Slovincom žiadnu šancu a zdolali ich vysoko 7:1.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 12:15.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Nováčik nestačil na Švajčiarov, rozhodli samostatné nájazdy