Súboj Česka s Nórskom rozhodol jediný gól, v predĺžení ho strelil Jan Kovář

MS v hokeji 2017 - B-skupina:

PARÍŽ (FRANCÚZSKO)

Česko - Nórsko 1:0 pp (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)

Gól: 62. Kovář (Pastrňák, Jeřábek)

Rozhodcovia: Gouin (Kan.), Stricker (Švaj.) - Oliver (USA), Otmachov (Rus.), vylúčení: 4:2 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0

Česká republika: Francouz - Gudas, Šimek, Jeřábek, Krejčík, Kempný, Rutta, Kiundrátek - Kovář, Pastrňák, Zohorna - J. Voráček, Plekanec, Červenka - Birner, Hanzl, Řepík - Hyka, Horák, Vrána

Nórsko: Lars Haugen - J. Holös, Mattias Nörstebö, Sveum, Henrik Ödegaard, Bonsaksen, Johannesen, Sörvik - Mathis Olimb, Thoresen, Ken Andre Olimb - Röymark, Bastiansen, Rosseli Olsen - Reichenberg, Kristian Forsberg, Andreas Martinsen - Trettenes, Roest, Olden - Karterud

PARÍŽ. V prvom štvrtkovom zápase parížskej B-skupiny na MS v hokeji 2017 vo Francúzsku a Nemecku vyhralo Česko nad Nórskom 1:0 po predĺžení.

Jediný gól strelil v 85. sekunde nadstavenia útočník Metallurgu Magnitogorsk Jan Kovář, ktorému sa odrazil puk od nohy za chrbát nórskeho brankára Haugena.

Reprezentanti Česka boli počas celého duelu aktívnejší a na súperovho gólmana vyslali tridsaťdva striel, ale v riadnom hracom čase ho neprekonali.

Nóri ohrozili Pavla Francouza iba desaťkrát.

Česku patrí v tabuľke základnej B-skupiny tretie miesto so ziskom siedmich bodov. Rovnaký počet ich však nazbierali aj štvrtí Nóri a piati Fíni.

Česi sa už v piatok o 16:15 stretnú so Slovincami. Ďalším súperom Nórska na svetovom šampionáte bude v pondelok o 12:15 Fínsko.

Hokejisti Česka sa potrápili s Nórmi a vyhrali až po predĺžení. Pozrite si, ako vyzeral zápas: fotogaléria

11.5.2017

Hlasy po zápase:

(zdroj: ČT sport)

Jan Kovář, útočník ČR: "Nóri majú organizovaný tím a myslím, že tu ešte potrápia kadekoho. Nielenže dobre bránia, ale treba na nich neustále dávať pozor, aj proti nám tam na konci išli dvaja na jedného a mohli sme byť bez bodu."

Anders Bastiansen, útočník Nórska

Tomáš Zohorna, útočník ČR: "Bolo to ťažké, pred ich bránkou to bolo prehustené. Asi sme sa tam mali viac tlačiť. Nóri hrali dobre aj dopredu, mali niekoľko dobrých kombinácií. Sme radi za dva body."

Anders Bastiansen, útočník Nórska: "Proti tímom ako Česko treba hrať dobre defenzívne. My sme to dokázali a dokonca sme mali aj pár šancí na víťazstvo.

Je vlastne veľmi dobré, že sme sklamaní po zápase, v ktorom sme síce prehrali, ale zobrali sme bod favoritovi."

Online prenos MS v hokeji 2017: Česko - Nórsko

Majstrovstvá sveta Skupina B 2016/2017
11.05.2017 o 16:15
Česko
1:0
(0:0, 0:0, 0:0, 1:0)
62' minúta
Ukončený
Nórsko
Prehľad
Góly a asistencie: 62. Jan Kovář (Pastrňák, Jeřábek). Rozhodca: Gouin (CAN), Stricker (SUI) – Oliver (USA), Otmachov (RUS). Diváci: 6.381.
Červený losos z Nórska plný tvrdých kostí dnes odolával až do predĺženia. Český lev ho napokon zdolal so šťastným gólom v predĺžení zápasu. Najlepšími hráčmi vyhlásení: Tomáš Plekanec a Lars Haugen. Českí bratia si do tabuľky zapíšu dôležité dva body, Vikingovia zo severu Európy jeden. Príjemný podvečer priaznivcom hokeja želá Vladimír Korduliak.
Koniec zápasu.
61:25

61:25
goalČesko dalo gól!
Jeřábek poslal puk z pravej strany medzi kruhy Pastrňákovi, ten v zakončení neuspel, no puk poslal spoza bránkovej čiary do bránkoviska, našiel JANA KOVÁŘA, ktorý puk po ľade poslal za bránkovú čiaru hostí rovno medzi tri žrde. Asistencie: David Pastrňák a Jakub Jeřábek.
60:55
Domáci sa dostali do prečíslenia dva na jeden, Plekanec Pastrňákovi puk neposunul, bek hostí sa hodil na ľad a puk zblokoval.
60:42
K. A. Olimb sa dostával do šance, Šimek ho pred bránkou z akcie vygumoval a puk mu z hokejky zobral.
60:31
Buly vyhrali domáci, päť minútové predĺženie hráme traja proti trom, puk je v strednom pásme.
60:01
Začalo sa predĺženie.
Ani v tretej tretine sme gól nevideli a favorit zápasu predpoklady odborníkov nenaplnil. Obaja gólmani držia čistý štít a najmä Francouz vytiahol krásny zákrok pri brejku súpera, keď zlikvidoval šancu Oldena. Po krátkej prestávke ide zápas do predĺženia. Pomer striel medzi žrde v tretej tretine 8:5.
60:00
Tretia tretina sa skončila.
59:52
Nóri poslali puk von z pásma len za cenu zakázaného uvoľnenia.
59:39
Nahodený puk schoval vo svojej lapačke Haugen, Česi pohotovo vybojovali pásmo na vhadzovanie.
59:31
Česi spoza svojej bránky zakladajú zrejme poslednú akciu v tretej tretine.
59:13
Hostia opäť puk poslali do stredného pásma, vysokou hokejkou tam zahral Kempný, arbitri hru prerušili a nariadili vhadzovanie pred Francouzom.
58:42
Nóri sa vymanili spod tlaku a aspoň na chvíľu puk opustil ich obranné pásmo.
58:08
importantKovář efektne vystrelil príklepom po prechode modrou, kde dostal puk, Haugen opäť v pokľaku puk likviduje medzi svoji betónmi.
57:03
Pastrňák poslal puk na bránku hostí, Haugen si ho postrážil, Česi majú pásmo na vhadzovanie.
56:29
Nóri zle rozohrali, k zakončeniu sa dostal Kovář, puk však dobre netrafil a aréna je stále bez jasania.
55:28
importantNóri sa dostali do prečíslenia dva na jeden, Olden z ľavej strany sa napokon rozhodol pre streľbu a Francouz jeho puk krásne zjedol vo svojej lapačke!
54:36
Kempný vystrelil z ľavej strany od modrej, Haugen puk dobre videl, išiel do pokľaku a puk schoval vo svojom náručí.
53:58
Gudas puk vyhodil von z pásma, do akcie budú môcť vyraziť hráči v červených dresoch.
53:10
Červenka z pravej strany preveril pozornosť Haugena, Lars si aj s týmto pukom dokázal poradiť a zneškodnil ho.
52:53
Krejčík poslal puk na modrú Gudasovi, Radkov príklep bol zblokovaný a Haugen zasahovať nemusel.
51:35
Pastrňák mal ideálnu palebnú pozíciu, z ľavého kruhu nedokázal švihom puk poslať medzi tri žrde.
51:12
importantPlekanec nabil Gudasovi, ktorý pálil spoza kruhov po prechode modrou, Haugen v pokľaku puk schoval vo svojom náručí.
50:50
Gudas posielal puk pred bránku, ten napokon skončil na ochrannej sieti, vhadzujeme po ľavici Larsa Haugena.
50:42
Skrumáž pred bránkou Nórska, Haugen puk schoval pod svoje rukavice a zmenu skóre nepripustil.
50:26
Vrána prešiel s pukom na hokejke až do pásma hostí, vystrelil spoza ľavého kruhu, Haugen puk poslal späť do hry.
49:22
importantVoráček vystrelil z otočky z pravej strany pri bránkovisku po ľade, Haugen cez ľavý betón v rozkľaku puk dokázal zneškodniť a schovať potom pod svoju rukavicu.
48:40
V komornej atmosfére vidia diváci komorný hokej, oba tímy akoby začali hrať na opatrnosť, jeden gól by zmenil scenár tejto pasáže hry.
47:10
Nóri sú čoraz dôraznejší v pásme domácich, Česi teraz puk poslali von z pásma na zakázané uvoľnenie. Pomer striel medzi žrde v tretej tretine 0:4.
45:43
Olden poslal puk na bránku domácich, Francouz ho pohodlne schoval vo svojej lapačke.
45:43
Domáci v plnom počte, hostia si na zápis do listiny strelcov musia počkať.
45:30
Plekanec poslal čiernu sms Haugenovi, ktorý ju prijal za svoju bránkou.
44:45
Puk mimo pásma domácich, Nóri hrajú túto presilovku plano.
43:52
importantRosseli Olsen spoza pravého kruhu poslal puk na bránku, Francouz puk letiaci po ľade vyrazil pred seba, po malej skrumáži ho domáci napokon upratali do rohu klziska.
43:43
Hanzl za hákovanie vyfasoval dvojku, Nóri dostali ponuku od hráčov v bielych dresoch.
43:09
Signalizované vylúčenie domácich, Haugen na striedačke, Nóri so šiestimi korčuliarmi v poli.
42:44
Česi síce založili útok spoza vlastnej bránky, dokázali vyrobiť len zakázané uvoľnenie.
42:02
Bonsaksen poslal puk medzi tri žrde, s nahodeným pukom si Francouz hravo poradil.
41:19
Voráček vystrelil spoza ľavého kruhu, puk skončil za bránkou hostí, v pásme hostí oň zvádzajú boje hráči oboch táborov.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 17:54.
AccorHotels Arena v Paríži ani v druhej tretine gól nevidela, Nóri hrali dve presilovky, ktoré potrestať nedokázali. No boli to Česi, ktorí si vypracovali efektný palebný priestor, Haugen na čele defenzívy Severanov však dokázal vždy odolať. Pomer striel medzi žrde v druhej tretine 10:2.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:36
Česi sa zlou prihrávkou na útočnej modrej sami pripravili o pásmo.
38:53
importantVoráček z pravej strany nabil na ľavú Plekancovi, ktorý vystrelil pri bránkovisku, Haugen roztiahol betóny a puk poslal v rozkľaku späť do hry.
37:59
Česi sa príliš ponáhľali do pásma a vyrobili ofsajd, keďže bol Řepík v pásme skôr ako jeho spoluhráč s pukom.
37:52
Martinsen vystrelil švihom z ľavej strany, puk letiaci tesne nad ľadom Francouz schoval vo svojej rukavici.
37:01
Česi vyrobili v útočnom snažení zakázané uvoľnenie, hra sa presťahuje pred gólmana Francouza.
36:24
Pastrňák puk premáchol na pravom kruhu, tak ani z tejto akcie domácich nezaprší.
35:44
Kempný nahadzoval puk z ľavej strany pred bránkovisko, Pastrňáka nenašiel a Nóri si mohli vydýchnuť.
34:34
Krejčík vystrelil príklepom od modrej, len to tak zazvonilo na Haugenovom betóne, ktorý puk vyrazil späť do hry, nikto v bielom drese sa už k dorážke nedostal.
34:23
importantVoráček s Plekancom vyrobili krásny útok, Jakub vypálil švihom spoza kruhov, Haugen aj teraz išiel do pokľaku a Voráčka vychytal do náručia.
34:13
Česi nezvládli prechod do útočného pásma a vyrobili zakázané uvoľnenie, hra sa sťahuje späť pred Francouza.
33:19
Gudas od modrej poslal puk za ľavý kruh, príklepom vypálil Pastrňák, Haugen mal ideálny výhľad a puk v pokľaku schoval vo svojom výstroji.
32:00
Rosseli Olsen hľadal pukom z pravej strany medzi kruhmi Bastiansena, ktorý puk nedokázal spracovať.
31:22
Kempný vystrelil, hostia puk zblokovali na ochrannú sieť, vhadzovať budeme pred Haugenom.
30:46
Česko vyhodilo puk von z pásma, bol zblokovaný, Nóri spoza svojej bránky zakladajú svoju útočnú akciu.
29:39
Domáci v plnom počte, Nóri svoju šancu na zmenu skóre nevyužili.
28:54
Johannesen vypálil príklepom od modrej, len to tak zazvonilo na zadnom mantineli za bránkou Francouza.
28:15
importantK. A. Olimb dostal na pravú stranu k bránkovisku puk spoza bránky, Francouz ho vychytal do lapačky a podržal tím domácich.
28:03
Česko so štyrmi hráčmi pod tlakom hostí.
27:49
Nóri mali šancu, puk Francouz zrazil pred seba a domáci poslali pozdrav Haugenovi.
27:39
Trest pre hráčsku lavičku domácich, príliš veľa hráčov na hracej ploche, trest odsedí Kovář a Česi pôjdu do troch.
27:29
Česi poslali puk do stredného pásma a na chvíľku sa oslobodili spod tlaku hostí.
26:52
M. Olimb vystrelil od modrej, Francouz zasahovať nemusel, niektorý z hráčov pred bránkoviskom puk poslal do rohu klziska.
26:03
Voráček inkasuje dve minúty za nedovolené bránenie, Nórsko si zahrá presilovku.
25:55
Červenka vystrelil po ľade z vnútornej strany ľavého kruhu, Haugen puk pravým betónom poslal späť do hry.
25:39
Gudas vystrelil spoza kruhov, Haugen puk pravým ramenom zrazil na ľad a vzápätí ho schoval pod svojim telom. Českí fans sa v aréne a ani doma pri televíznych obrazovkách radovať nebudú.
24:57
Rosseli Olsen sa dostal s pukom až k bránkovisku, vystrelil z pravej strany, puk minul bránku domácich a skončil na zadnom mantineli.
24:22
Jeřábek mal puk na palici za ľavým kruhom, nesadol mu na hokejku a zakončenie bolo nepresné.
23:52
Ödegaard z ľavej strany od modrej nahadzoval puk na bránku domácich, trafil však len korčule spoluhráča pred bránkoviskom, odkiaľ sa puk odrazil späť do hry.
23:15
Česko puk poslalo von cez všetky čiary, zakázané uvoľnenie a vhadzovanie pred Francouzom si zopakujeme, teraz však na pravej strane.
22:59
Prerušenie hry pre hru s vysokou hokejkou, arbitri nariadili vhadzovanie po ľavej ruke Francouza.
22:50
Z ľavej strany nahodený puk do bránkoviska Haugen pohotovo schoval pod svoju rukavicu.
21:46
Červenka bol schovaný na útočnej modrej, dostal tam puk, potiahol ho na ľavý kruh a vystrelil, puk sa oprel o bočnú sieť nórskej bránky.
20:53
Haugen zlikvidoval reklamnú strelu domácich, Česi si tak vybojovali pásmo na vhadzovanie, vhadzujeme po ľavici Larsa.
20:07
Česi vyhrali buly, puk nahodili do pásma súpera, vyrobili však len zakázané uvoľnenie.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 17:04.
Prvá tretina duelu je za nami, Česko od úvodu diktovalo tempo hry, Nóri len bránili a prvý puk na bránku Česka poslali až v čase 14:23. Česko hralo dve presilovky, Nóri v závere tretiny jednu, na svetelnej kocke však svietia dve nuly. Pomer striel medzi žrde v úvodnej dvadsať minútovke 12:3.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:45
Hráme v strednom pásme a tam aj prvú tretinu asi dohráme.
19:10
Domáci v plnom počte, Nórsko v presilovke neuspelo.
18:45
Česi bránia stredné pásmo, nedovoľujú Nórom prechod cez modrú čiaru.
18:05
K. A. Olimb len vložil do dráhy puku hokejku, puk z medzikružia však poslal mimo priestor domácej bránky.
17:21
Puk poslali Česi von z pásma až za bránku Nórska, získali tak cenné sekundy zo svojho oslabenia.
17:14
Nóri vyhrali vhadzovanie, puk smeroval na modrú, Holös vystrelil, Francouz v pokľaku puk schoval medzi betónmi.
17:10
Gudas posiela do výhody Severanov, keď usadol na trestnú na dve minúty za podrazenie.
17:10
Nóri by sa radi radovali z gólu, Thoresen bol postrčený do Francouza a spolu posunuli bránku domácich, Nóri tam poslali puk zbytočne.
17:01
Trochu nepresností na domácich hokejkách, Nóri pôjdu do akcie.
15:54
Rutta vystrelil z pravej strany, puk sa odrazil od mantinelu pred bránkovisko, tam ho upratali do bezpečia dvaja hráči v červených dresoch.
15:41
Nóri puk vyhodili von z pásma len za cenu zakázaného uvoľnenia, hra sa sťahuje pred Haugena.
15:18
Pastrňák puk nahodil na bránku hostí, Haugen ho pred Zohornom rozohral na hokejky svojim spoluhráčom.
14:23
Aj Francouz sa dotkol puku, keď nahodený puk poslal späť do hry.
13:55
Řepík vystrelil spoza ľavého kruhu, puk oprel na ochranné sklo za bránkou Haugena.
13:25
Nórsko do akcie nemohlo, za nahodeným pukom sa previnilo na útočnej modrej ofsajdom.
12:02
Hostia v plnom počte, Česko dvojnásobnú ponuku na otvorenie dnešného účtu neprijalo.
12:01
Kovář nabil z ľavej strany Pastrňákovi, ktorý pálil z pravého kruhu, minul bránku Nórska a je po presilovke.
11:06
Šimek pálil od modrej, priestor bránky netrafil a hostia pohotovo poslali puk von z pásma.
10:09
Nórsko so štyrmi hráčmi na ľade, Česi budú pokračovať v hre s výhodou jedného muža na ľadovej ploche.
10:07
Horák dostal puk pred bránku z ľavej strany, minul ju a nedovolil radovať sa domácim fans.
10:02
Za podrazenie odchádza von Forsberg, Nóri pôjdu na chvíľku do trojky.
09:25
Rutta vystrelil príklepom od modrej, Haugen puk vyrazil pred seba, domáci kombinujú s pukom na paliciach v pásme hostí.
08:53
Opäť sme videli strelu v podaní domácich, teraz z pravej strany, Voráčkov puk Haugen zrazil dole pred seba a zneškodnil.
08:32
Šimek vystrelil od modrej, hráč hostí puk zblokoval, Česi kombinujú s pukom v pásme hostí.
08:09
Bonsaksen opustil hraciu plochu, dve minúty za držanie hokejky.
07:16
Gudas poslal puk vpred, akciu domáci pokazili a Nóri sa po zakázanom uvoľnení vrátia pred Francouza.
06:05
Skrumáž pred bránkou hostí, strela Horáka sa neujala, Haugen puk vyrazil späť do hry, zaľahnúť ho nedokázal, domáci s ním zahrali poza bránku, ktorú ohroziť už nedokázali.
05:42
Jeřábek vystrelil z ľavej strany od modrej, Haugen puk poslal do rohu klziska, Česi ho majú na svojich hokejkách.
04:47
Červenka vystrelil z nulového uhla z pravej strany, Haugen si postrážil ľavú žrď a puk poslal späť do hry.
04:24
Severania opäť puk stratili v strednom pásme, Česko zahralo do obranného pásma, nuž a akciu smerom vpred pokazilo zakázaným uvoľnením.
03:35
Nóri dostali puk len do stredného pásma, to od úvodu zápasu ovládajú chlapci spoza rieky Moravy.
03:04
Nahodený puk do pásma musel rozohrávať Haugen, Nóri sa však do žiadnej akcie nedostali.
02:03
Vrána potiahol puk vpred po pravej strane, spoza bránkovej čiary sa ho snažil nahodiť do bránkoviska, neuspel, hostia puk dostali pod svoju kontrolu a pôjdu do akcie.
01:09
Pastrňák poslal puk na modrú Kovářovi, ktorého hostia odzbrojili, Česi sa následne dostali do akcie, Ruttovu strelu Haugen vyrazil späť do hry.
00:30
Řepík si to namieril s pukom na palici po ľavej strane vpred, po prechode modrou vystrelil, Haugen puk vytesnil na ochrannú sieť.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Oba tímy už máme na hracej ploche, "domáce" Česko nastúpi na duel v bielych dresoch, Severania na dnes zvolili červené farby.
Úvodné zostavy:

Česko:

Francouz (Mrázek) – Gudas, R. Šimek, Jeřábek, J. Krejčík, Kempný, Rutta, Kundrátek – Jan Kovář (A), T. Zohorna, Pastrňák – Červenka, Plekanec (A), Voráček (C) – Birner, Řepík, R. Hanzl – Horák, Radil, Hyka – P. Vrána.

Nórsko:

Haugen (Haukeland) – Holös (C), Nörstebö, Sveum, Ödegaard, Johannesen, Bonsaksen, Sörvik – K. A. Olimb, Thoresen (A), M. Olimb (A) – Bastiansen, Röymark, Rosseli Olsen – Martinsen, K. Forsberg, Reichenberg – Olden, Roest, Karterud – Trettenes.

Rozhodca:

Gouin (CAN), Stricker (SUI) – Oliver (USA), Otmachov (RUS).
V nemeckom Kolíne nad Rýnom a francúzskom Paríži prebiehajú 81. Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji. Kým Kolín je dejiskom zápasov v základnej A skupine a play-off šampionátu, Paríž bude dejiskom len zápasov základnej B skupiny. A vo štvrtok popoludní je na programe zápas medzi Českou republikou a Slovinskom.

Česká republika v úvodnom zápase majstrovstiev podľahla obhajcom trofeje z Kanady pomerne hladko 1:4, keď jediný gól vsietil Lukáš Radil. V druhom zápase čakali Čechov Bielorusi, favorit duelu nič neponechal na náhodu a do siete súpera nasúkal postupne šesť gólov. Puk päť krát z bránky lovil Kevin Lalande, ktorý v čase 49:37 prenechal miesto v bránke Michailovi Karnauchovovi a ten inkasoval šestnásť sekúnd pred sirénou. Tretie vystúpenie chlapcov spoza rieky Moravy bolo ako na hojdačke. Česi zaspali úvod zápasu a s Fínskom bolo po prvej tretine 0:3. Keď rovnaký stav ukazovala svetlená kocka nad ľadom aj po druhej tretine, nikto by nevsadil na Čechov ani deravý groš. No prišiel dokonalý obrat, zápas sa dostal do predĺženia a o víťazovi napokon museli rozhodovať samostatné nájazdy. Kým Fíni nepremenili ani jeden, dva body Čechom vybojoval Litvínovčan Robin Hanzl.

Nórsko v úvode vyškolilo usporiadateľskú krajinu a pod „Eiffelovkou“ zdolalo domácich 3:2. V druhom zápase sa Severania postavili do dráhy Helvétom. No nebol z toho vyrovnaný súboj, Švajčiarsko zvíťazilo hladko 3:0 a zo zápasu bralo všetky tri body. V treťom zápase Nóri vygumovali z ľadovej plochy Slovincov, keď základ víťazstva položili už v prvej tretine tromi gólmi v sieti Pintarica. Konečný rezultát znel 5:1 pre Severanov a „Jegličovci“ tak budú mať plné ruky práce so záchranou.

O favoritovi zápasu niet pochýb, vo štvrtok popoludní sa budeme môcť presvedčiť, do akej miery sa Česi vysporiadajú s touto úlohou.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:15.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Súboj Česka s Nórskom rozhodol jediný gól, v predĺžení ho strelil Jan Kovář