Kamerun porazil Ghanu a postúpil do finále Afrického pohára

Kamerun oslavuje postup do finále Afrického pohára.
Kamerun oslavuje postup do finále Afrického pohára. (Autor: TASR/AP)

V základnej zostave Kamerunu sa opäť predstavil aj útočník Spartaka Trnava Robert Tambe.

APN - semifinále:

Kamerun - Ghana 2:0 (0:0)

Góly: 72. Ngadeu-Ngadjui, 90.+3 Bassogog

FRANCEVILLE. Vo finále Afrického pohára národov sa stretnú futbalisti Egypta a Kamerunu. Vo štvrtkovom semifinálovom stretnutí zvíťazil Kamerun nad Ghanou 2:0.

O rozhodujúci zásah sa v 72. minúte postaral obranca Michael Ngadeu-Ngadjui. Ten využil po priamom kope chybu ghanského brankára, ktorý zle vybehol, a úspešnému pokusu nezabránil už ani obranca na bránkovej čiare.

Kamerun porazil Ghanu a postúpil do finále: fotogaléria

3.2.2017

Poisťovací gól pridal v tretej minúte nadstaveného času Christian Bassogog. V základnej zostave Kamerunu sa opäť predstavil aj útočník Spartaka Trnava Robert Tambe.

Ghana natiahla negatívnu sériu v záverečných fázach Afrického pohára národov, od roku 1982 prehrala už piaty semifinálový duel.

Finále je na programe v nedeľu 5. februára o 20.00 h.

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Kamerun porazil Ghanu a postúpil do finále Afrického pohára