Hrdinom stretnutia bol Mak. Pozrite si všetky góly Slovákov

Róbert Mak strieľa vedúci gól Slovenska.
Róbert Mak strieľa vedúci gól Slovenska. (Autor: TASR)
Igor Dopirák|11. okt 2016 o 21:31

Slovenský stredopoliar otvoril skóre stretnutia proti Škótsku, pričom neskôr zvýšil na 2:0.

BRATISLAVA. Súpera prekvapili rozohraním rohové kopu nakrátko. Vladimír Weiss prihral Marekovi Hamšíkovi, ktorý sa dostal až k šestnástke súpera.

Atakový dvomi protihráčmi napriahol a od žrde prekonal ruského brankára Akinfejeva.

Hamšíkov gól zo 45. minúty do siete Ruska na tohtoročných majstrovstvách Európy bol na dlhý čas posledným slovenským gólom.

Pamätáte si naň ešte? Toto bol do dneška posledný gól Slovenska:

Slováci sa následne na šampionáte nepresadili proti Anglicku (0:0) a Nemecku (0:3).

Gól nestrelili ani v úvodných dvoch kvalifikačných súbojoch proti Anglicku (0:1) a Slovinsku (0:1).

Prvú gólovú radosť od 15. júna tohto roku zariadil slovenským fanúšikom Róbert Mak. Jeho gól do siete Škótska v kvalifikácii o postup na majstrovstvá sveta 2018 prišiel po 420-minútovej sérii bez presného zápasu.

Mak v 15. minúte duelu prekonal na štadióne v Trnave škótskeho brankára Marshalla. V úvode druhého polčasu pridal aj druhý presný zásah a po góle Adama Nemca vyhralo Slovensko 3:0.

Paradoxom je, že práve hráč ruského Zenitu Petrohrad strelil posledný slovenský gól na trnavskom štadióne. Proti Švajčiarsku (3:2) sa presadil ešte 13. novembra minulého roka.

Prvý gól Maka do siete Škótska:

Druhý gól Maka do siete Škótska:

Gól Nemca na 3:0:

Domov»Futbal»Reprezentácie»Hrdinom stretnutia bol Mak. Pozrite si všetky góly Slovákov