Australian Open 2017

Australian Open je prvým grandslamovým turnajom tenisovej sezóny. V roku 2017 sa v Melbourne koná od 16. do 29. januára.

Na odmenách organizátori oproti vlanajšku pridali šest miliónov austrálskych dolárov, takže celková dotácia je aktuálne pätdesiat miliónov (35,15 milióna eur).

V roku 2014 sa do finále Australian Open prebojovala aj slovenská tenistka Dominika Cibulková. V zápase o trofej nestacila na Cínanku Na Li a prehrala v dvoch setoch 6:7 a 0:6.

V tohtorocnej edícii je Cibulková nasadenou šestkou. Nikdy predtým v kariére nebola na grandslamovom turnaji nasadená vyššie.

Roger Federer.
30.01.201714
Federer ďakoval manželke: Podporovala ma už vtedy, keď som nemal žiadny titulLegendárny Švajčiar už myslí na ďalší titul - chce vyhrať Wimbledon.
Roger Federer získal svoju osemnástu grandslamovú trofej.
29.01.20176
Federer po zisku trofeje: Tento titul je pre mňa najvzácnejšíTridsaťpäťročný Švajčiar vyhral Australian Open piaty raz a vybojoval celkovo už svoj osemnásty grandslamový titul.
29.01.20176
Roger Federer získal svoj osemnásty grandslamový titul.
29.01.201728
Roger je opäť kráľ, reagujú médiá na Federerov triumfPozrite si, čo napísali médiá po víťazstve Rogera Federera nad Rafaelom Nadalom vo finále Australian Open.
Serena Williamsová je tohtoročnou šampiónkou Australian Open.
29.01.20172
Serena sa nezastaví. Chcem ďalší titul, ale neponáhľam sa, vravíAmeričanke chýba jeden grandslamový titul, aby sa vyrovnala legendárnej tenistke Margaret Courtovej.
29.01.20172
Americká tenistka Abigail Spearsová s Kolumbijčanom Juanom Sebatianom Cabalom (pár vľavo) sa stali víťazmi mixu na grandslamovom turnaji Australian Open v Melbourne.
29.01.2017
Spearsová s Cabalom zvíťazili v mixe na Australian OpenVo finále si poradili s druhým nasadeným indicko-chorvátskym párom Sania Mirzová, Ivan Dodig.
29.01.2017
Švajčiarsky tenista Roger Federer sa stal po piaty raz víťazom mužskej dvojhry na grandslamovom Australian Open.
29.01.201787
Roger Federer vyhral Australian Open, v päťsetovom boji porazil NadalaRoger Federer si po víťazstve nad Rafaelom Nadalom pripísal piate turnajové víťazstvo na Australian Open.
Verejnosť považovala ich svadbu za zinscenovanú. Česká legenda stretla exmanžela po dvadsiatich rokoch
28.01.20173
Verejnosť považovala ich svadbu za zinscenovanú. Česká legenda stretla exmanžela po dvadsiatich rokochHana Mandlíková sa vydala za Jana Sedláka v roku 1986 pred finálovým zápasom Pohára federácie. O tri roky neskôr sa rozviedli.
28.01.20173
Kontinen s Peersom triumfovali proti favorizovaným Američanom.
28.01.2017
Kontinen s Peersom zdolali bratov Bryanovcov a vyhrali štvorhruPre Kontinena a Peersa je to prvý titul z podujatí veľkej štvorky.
28.01.2017
28.01.201717
Serena vyhrala Australian Open a zapísala sa do histórieSvoju sestru Venus Williamsovú porazila v dvoch setoch.
Kosťuková pózuje s trofejou pre juniorského víťaza Australian Open.
28.01.20171
Ukrajinka Kosťuková vyhrala juniorské Australian OpenVo finále porazila Švajčiarku slovenského pôvodu Rebeku Masarovú.